Duble yol çalışmaları ile genişletilen Muş-Bingöl Karayolu güzergahında bulunan Karasu Köprüsü ile Murat Köprüsünün genişletilmesi ve yükseltilmesi için başlatılan çalışmalar yarım kaldı

Muş-Bingöl Karayolunun duble yol olması için başlatılan çalışmalar kapsamında Karasu Köprüsü ile Murat Köprüsünün de genişletilmesi ve yükseltilmesi için gerekli çalışmalar yarım kaldı. Güzergahta bulunan köprülerin tamamlanmasından dolayı yolların geniş olduğunu kaydeden sürücüler, ancak köprülerin yola oranla çok dar kaldığını söylediler.

Karayollarının duble olması ile birlikte köprülerinde duble olması için başlatılan çalışmalar bu yıl tamamlanmadı. Muş-Bingöl karayolu güzergahında bulunan Karasu Köprüsü daha önce duble olarak yapılan karayoluna uygun olması için başlatılan geçen yıldan bu yana başlatılan çalışmalar hala bitmedi. Buna istinaden Murat Köprüsünün de duble olması için bir süre önce başlatılan çalışmalar da bu yıl tamamlanmayacak gibi görünüyor.

Özellikle Karasu Nehrinde su seviyesinin yükseldiği dönemlerde köprünün sular altında kalmasından dolayı bu köprünün yükseltileceği bildirildi. Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından önceki yıl ihalesi yapılan Karasu Köprüsünün yapımına mevsim şartlarından dolayı devam edilememişti. Bu yıl başlayan köprü yapım çalışmasının sezon sonuna kadar bitirileceği kaydedilmesine rağmen halen çalışmaların tamamlanmaması sürücülerin tepkisine neden oluyor.

Yolun duble olmasından sonra köprünün olası bir kazaya davetiye çıkardığını kaydeden sürücüler, “yol genişledikten sonra köprü yola göre çok küçük kaldı. Haliyle gelen ve giden sürücüler de bu durumdan olumsuz etkileniyor Olası bir kazanın yaşanması içten bile değil” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Karayolları Böle Müdürlüğü tarafından bir süreden beridir sürdürülen çalışmalar kapsamında Karasu Köprüsü ile Murat Köprüsünün duble yol kapasitesine uygun bir hale getirileceği kaydedilmişti. Yolun genişliği ile köprünün genişliğinin bir birbirine denk olması olası bir kazayı önlemiş olacak.

Güzergahta yapılan duble yolların standartlara uygun olması ile birlikte gözler Murat ve Karasu Köprüsüne çevrildi. Köprülerin genişliği ile yolun genişliği arasındaki fark sürücüleri ürkütüyor. Karasu Köprüsünün genişletilmesi için başlatılan çalışmaların Murat Köprüsü içinde başlatılmasından memnun kalan sürücüler, köprülerin bu yıl faaliyete geçmeyeceğinden dolayı tepkili olduklarını kaydettiler.

 Muşun Sesi Gazetesi