Kızılay Muş Şubesi Başkanı Cengiz Koç kampa giren Özmuş spor futbolcularını ziyaret etti. Yükselme grubu maçlarına yönelik Özmuş spor takımı için Bütçe oluşturulmasında gelinen noktayı “temennilere tahammülün kalmadığı” şeklinde yorumlayan Başkan Koç, kamp yeri arayışında olan kulüp yönetimine Türk Kızılay’ı ve Türk Kızılay’ının bir şubesi olarak Muş Kızılay’ının gerekli olan katkıyı sağlayacağını söyledi.

Kızılay Muş Şubesi Başkanı Cengiz Koç’tan Özmuş sporlu futbolculara baklavalı ziyaret. Yükselme grubu maçlarına yönelik il temsilcisi olma yolunda oluşturulan takımla birlikte yaşanan zorlukların farkına varılması gerektiğini kaydeden Kızılay Muş Şubesi Başkanı Cengiz Koç yapılan toplantılarda söz verenlerin sözlerini yerine getirmek adına duyarlı davranmaya davet etti.

Özmuş spor kulüp yönetimi tarafından dün makamında ziyaret edilen Kızılay Başkanı Cengiz Koç futbolda başarılı olabilmek adına öncelikle birlikteliğin sağlanması noktasına dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Başkan Koç konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, kendisinin Muş sporun şampiyonluk yaşayarak profesyonel lige yükseldiği bir dönemde de var olduğunu yönetimlerde yer almanın pek önemli bir unsur olmadığını, hizmetin memlekete kazandırılması noktasında kişilerin duyarlılığı, perde arkasındaki kişi olunması durumunda bile ortaya çıkarılabilinmesi gerektiğini savundu.

Kulüp yöneticilerinin kamp yeri arayışlarına Türk Kızılay’ı Genel Başkanlık Merkezini işaret ederek çözüm olma yolunda Muş Kızılay’ı olarak gerekli çalışma başlatacaklarını söyleyen Başkan Koç kulüp yöneticilerine genel Başkan Tekin Küçükali’ye sunulması üzerine konunun detayları ile birlikte yazılı olarak bir faks önerisinde bulundu. Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin bir dönem Trabzon Spor Kulübü As Başkanlık görevinde de bulunduğunu belirten Başkan Koç konuşmasında, toplumun duyarlı davrandığı bir nokta olan futbol ve halkın belirli bir nokta da umudu olan Kızılay’ın bu çizgide de suskun kalmayacağına inanıyorum. Sayın Başkanımız Küçükali’nin kulübümüzün çalışmalarına yönelik bilgi sahibi olması ile birlikte konuya yakınlık göstereceği inancını taşıyorum. Bugün gelinen nokta kısa bir zaman kalan müsabakalar için takımın belirli şartlarda uygun bir yerde çalışması gerekmektedir. Yapılan transferleri yerinde izleme şansı bularak gördük. İnanıyorum ki bu yıl bu takımımız ilimizi profesyonel lige taşıyacaktır. Bizlerde elimizi taşın altına koyarak bu takıma sahip çıkmalı maddi manevi her türlü destekte bulunmalı ve mutlu sona hep birlikte ulaşmalıyız dedi.

 Günaydın Muş Gazetesi