Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Ramazan ayı içerisinde 800 aileye kuru gıda ve muhtelif giyim yardımında bulunacaklarını söyledi.
Kızılay olarak yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşların her zaman yardımına koştuklarını belirten Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, kayıtlarında merkez ve ilçeler dahil olmak üzere yardıma muhtaç vatandaşların listelerinin bulunduğunu kaydetti.
Ramazan ayı içerisinde yapılacak olan yardımın yaklaşık 20 bin YTL olduğunu ifade eden Cengiz Koç, “Doğal afetlerde vatandaşın yardımına koşan Kızılay, bunun dışında yoksul vatandaşlara da yardımda bulunmaya devam ediyor. Kızılay Muş Şube Başkanlığı olarak Ramazan ayı boyunca her gece üç eve ziyarette bulunup, yardımda bulunuyoruz. Bunun dışında ileriki günlerde yardım paketlerimizin dağıtımı da başlayacak. Ramazan ayı içerisinde toplam 800 aileye yardımda bulunmuş olacağız. Yardım paketlerimizin içerisinde mercimek, pirinç, bulgur, çay, makarna ve temizlik malzemelerinin yanı sıra, yetişkin ve çocuklar için giysiler bulunmaktadır” diye konuştu.NULL