Skip to main content

Kepler havada uçuştu

Muş Haber Fotoğrafı

MŞÜ birincisi ise Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğrencisi Feyza Uçar oldu.
 
Muş Alparslan Üniversitesinde, mezuniyet heyecanı yaşandı. Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde gerçekleştirilen mezuniyet törenine, yaklaşık bin aile katıldı. 426 öğrencinin mezun olduğu tören, büyük bir coşku ile yaşandı. Törene Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Necmettin Dede, İl Jandarma Komutanı Alb. Bektaş Arslan, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İbrahim İlhan, İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, İl Defterdarı Mehmet Öztürk, İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, PTT Müdürü Nevzat Kazan ve diğer daire müdürleri katıldılar. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra başladı. Daha sonra konuşmacılar kürsüde yerlerini aldılar. Öğrenci ve katılımcılara hitaben konuşan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, çok mutlu bir günlerinde olduklarını vurgulayarak, mezun olan tüm öğrencilere hayatlarında başarılar diledi. Kürsüye çıkan Vali Erdoğan Bektaş ise: “Gerçekten burada bir başarı olduğunu vurgulamadan geçmek istemiyorum. Bir başarı var, bu başarının kahramanları var. Üniversitemiz iyi yolda, işini iyi yapıyor. Bir eğitim kurumuyla, o kurumun öğrencilerinin gurur duyması çok önemli bir şeydir. Bugün ne kadar gurur duysak bile, ancak o yolda olduğumuzu ifade edebiliriz. İnşallah Üniversitemiz, kendisiyle gurur duyulabilecek bir Üniversite haline hızla dönüşecek, hızla o başarı yolunda devam ediyor. Yatırımları biliyorum, sizlerin bilmediğiniz çok şeyleri biliyorum. İşin bu aşamaya gelmesindeki aşamaları da biliyorum. Bu aşamaya gelinceye kadar gösterilen gayretleri, fedakarlıkları, çabaları biliyorum. Gerçekten emek veren herkesin teşekküre ihtiyacı var, onlara teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz artık hayata hazır hale geldiler. Artık onlar bize, milletimize, insanlarımıza destek vermeye çalışacaklar. Öğrencilerimiz geleceklerine hazırlıyorlar. Ben bu duygularla, sizlerin sevincinize katılmak istiyorum” dedi. 
 
ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERİLDİ
Mezun olan her bölümün öğrencileri ayrı yarı sahneye alınarak, hediyeleri ve diplomaları verildi. Öğrenciler sahneye davet edildiğinde, çocuklarının mezuniyet töreni için il dışından gelen aileler büyük heyecan yaşadılar. Aileler bu anı ölümsüzleştirmek için kamera ve fotoğraf çekimi yaptılar.
 
ÜNİVERSİTE BİRİNCİSİ FEYZA UÇAR
Muş Alparslan Üniversitesi birincisi, Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğrencilerinden Feyza Uçar oldu. Feyza Uçar sahneye davet edildiğinde, öğrenci ve katılımcılardan büyük tezahürat geldi. Feyza Uçar’ın hediye ve diplomasını, Vali Erdoğan Bektaş verdi. Vali Bektaş, Feyza Uçar’ı tebrik ederek, bundan sonraki yaşamında da başarılar diledi. Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

İglo’dan otantik çay ocağı

Muş bir çay ocağı kardan iglo yaparak müşteri çekmeye başladı. Muş’ta çay ocağı işleten…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…