Hasköy İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Hasköy kaymakamı Murat Sefa Demiryürek Başkanlığında İlçe kaymakamlığı İlçe Emniyet Amirliği ve Muş İl Telekom müdürlüğü ile internet bilgi toplumu bilişim suçları kaynaklı toplantıya ilçe kurum amirleri, belde belediye başkanları emniyet amirliği personeli ilçe köy, mahalle muhtarları  ve birçok  vatandaş katıldı. 

Yapılan toplantıda Saygı duruşu İstiklal Marşı müteakiben Hasköy Merkez ilk öğretim okulu öğrencisi  Veysel Türk  kürsüde İstiklal Marşını okurken İlçe Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek  duygulanarak göz yaşlarını tutamadı.

İnternet bilgi toplumu bilişim suçlar kaynaklı toplantıda konuşan Demiryürek ”ilk olarak Veysel’in öğretmenlerine İstiklal Marşından dolayı teşekkür etti Demiryürek 9-22 Nisan arası Internet haftası olduğu için geç kaldık denilmez çünkü biz bunu ay olarak kabul ediyoruz. Günümüz teknoloji günü bir baş komiserimiz Ankara’da girişim suçları ile ilgili eğitim aldı. Kamu kurum ve kuruluşlarının yürütmüş olduğu projeler var. Örnek olarak nüfus müdürlüğünde  Mernis, maliyede ise Vedop projesi bunlar vatandaşa kolaylık olsun diye yapılan projelerdir. Kamu projeleri büyük oluyor bizlere’de büyük görevler düşüyor. Örnek olarak msn düşünün 30 milyona kamera alarak karşıdakini görüyorsun resmi kurum ve kuruluşlardaki personel kesinlikle şifrelerini kimseye göstermesin. Türkiye’de ilk defa adres sistemi ile nüfusu öğrendi. Bunun yanında yeşil kart işleminde ise emniyette suç oranında büyük fayda sağlıyor. Aldığım bir gazete küpüründe interneti en çok kullanan birinci sırada Danimarka, Hollanda, ispanya ve Kore ülkeleridir. Türkiye’de ise 2.7 milyon Internet abonesi bulunuyor. Bilgiler paylaştıkça değeri artıyor. Bu gibi toplantıları talep gelmesi halinde sık sık yapalım” dedi. Haber: Menan Esenci

 NULL