Skip to main content

Kaymakam Kaçmaz’dan Müftüye Veda Yemeği

Muş Haber Fotoğrafı

Düzenlenen yemeğe, Varto Kaymakamı ve Belediye Başkanı vekili Erkan Kaçmaz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı İsmail Terzi, Varto Milli Eğitim Müdürü Yalçın SÜNE ve Kurum Amirleri katıldı. Düzenlenen veda yemeğinin ardında açıklamalarda bulunan Varto Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Kaçmaz ” Malumunuz ilçe Müftümüzü Hatay ili kumlu ilçesine uğurluyoruz. Kısa bir süre sayılması olan bir görev olsa da sağ olsun gayretiyle, çabasıyla son ana kadar görev hakkını verme niyetiyle hareket etti. O nedenle hem kendi adıma ve ilçem adına kendisine teşekkür ederim. Bu tayin olma vesilesi malum ailevi sebep olduğu gibi, inşallah biraz daha yaklaşmış oldu. Tam olarak yakın olmasa da nispeten biraz daha ailesine yakınlaştı. İnşallah yeni görev yeri kendisi için ailesi için görev yapacağı yer için hayırlı olur. Varto denildiği zaman inşallah hatıra kalanlardandır kendisi içinde Varto da bir kapısının olduğunu ilçemiz adına hatırlatalım. Gelmek istediği zaman burada çalacak kapı ve kapıları vardır. Kendisi de biliyor. Yapmış olduğu emek ve çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ederim ”dedi.

Tayini çıkan ilçe Müftüsü Dr. M. Akif Coşkun ise, “Müftü olarak Varto’ya gelirken, Varto hakkında hiçbir olumsuz düşünce yok, hiçbir olumsuz haber yok duymadım. Buraya geldiğimde sordular dediler ki hocam, insan bir yere giderken sorarlar nasıldır nedir? İnsanlar neyle uğraşıyor fikriyatı zikri yatı nedir diye ben şunu dedim. Varto ile ilgili olumsuz bir şey olsun istemiyoruz. Ama olumsuzlukların hepsini ben Varto da öğrendim. Bazı sıkıntılar yaşanmış Elhamdülillah aşılmış, o güzel bir şey, gel bakalım farklı bir şey duymadım. İnsan hayatı çok kısa, arkadaşlarla konuşuyoruz diyorlar hocam çok kısa oldu. Diyorum ki Azrail gelse dese ki hadi gidelim, gitmeme imkânımız yok. Buda devlet buraya nasıl verdiyse diyor hadi oraya git buraya git gidiyoruz. Kısacık burada bir görevimiz var. Altı ay kadar. Ama bu süreç içerisinde şunu ifade edeyim, Varto’muzun sıcaklığı, Varto’muzun sıcaklığı hiçbir zaman yabancı olduğumu his ettirmedi. Hem şahsım hem de Müftülüğüm adına başta ilçe kaymakamımıza bütün daire amirlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Tüm kurumların bize verdiği özgüvenden dolayı kurum amirlerine teşekkür ederken sözlerimi yunusun deyimlerini biraz değiştirerek kullanmak istiyorum. Biz Varto’ dan gider olduk, kalanlara selam olsun. Bizim için hayır dua edenlere selam olsun. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum ”dedi.
Programın sonunda Varto Kaymakamı ve Belediye Başkanı vekili Erkan Kaçmaz Yemekte bulunan Varto spor oyuncuları ile de kısa bir sohbet ettikten sonra, Müftü M. Akif Coşkun`a günün anısına dair hediye verdi. Fırat Demir/ Haber49 

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri