Valilik tarafından bir süreden beri sürdürülen kayak evi ismi çalışması sonuçlandı. Daha önce yapılan açıklamalara göre kayak evine verilecek olan ismi belirleyene ödül verilecekti. Ancak isim bulma yarışması kapsamında verilen isimlerin uygun olmadığına kanaat getiren komisyon kayak evine “Muş Güzeldağ Kayak Evi” adını verdi.

Konu ile ilgili olarak Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimiz Güzeltepe Köyü’nde yapımı tamamlanan kayak merkezine tüm kamuoyunun katılımıyla isim verilmesi amacıyla düzenlenen “Kayak Evi İsmini Arıyor” adlı yarışma sonuçlandı. Muş Valiliği tarafından Muş Kayak Evine isim belirlemek amacıyla açılan yarışma sonunda, İl Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş başkanlığında toplanan komisyonca kayak evine verilmesi için gönderilen isim teklifleri arasında kayak evine verilecek bir teklif bulunmadığı belirlenmiştir. Bu sebepten kayak evine komisyonca; Güzeltepe köyü’ne izafeten “Güzel”, kayak sporu ve turizme izafeten “dağ” isimlerinin birleşmesinden oluşan “Muş Güzeldağ Kayak Merkezi” isminin verilmesine karar verilmiştir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.

Kayak evine yeni isim bulmak için Valilik daha önce başlatmış olduğu ödüllü yarışmayı uygun isim olmadığı gerekçesi ile uzatmıştı. 17 Şubat tarihine kadar uzatılan sürede yeni verilen isimler arasında da uygun isim olmadığı kanaatine varan komisyon, kayak evine verilecek olan ismi belirledi. Bugüne kadar Muş Güzeltepe Kayak Evi adı ile tanınan kayak evine komisyon “Muş Güzeldağ Kayak Evi” adının verilmesini uygun gördü.

 Muşun Sesi Gazetesi