Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kayak evine teleski kurulması için başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Muş’ta geçmiş yıllarda kurulan ve şimdiye kadar beybelift ile kayak yapılan Muş Kayak Evi’nde bu yıl teleski kurulacağı bildirildi. Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında 950 metre uzunluğunda bir teleski kurulacağı belirtilirken, kayak alanında önemli bir gelişmenin yaşanacağı açıklandı.

Kış turizminin canlanması ve Muş’un kış turizminden istenilen ekonomik kazancı sağlaması için yıllardan beri yapılmayan tesisin kış sezonuna kadar tamamlanacağı öğrenildi. Alınan bilgilere göre tesisin kurulması için Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yaklaşık olarak bir milyon YTL bütçesinin olduğunu ve bu miktar ile ancak 950 metre uzunluğunda bir teleski kurulabileceği öğrenildi. Telesiyej veya gondol gibi daha lüks ve uzun mesafeli tesislerin kurulması için daha fazla paraya ihtiyaç duyulduğu açıklanırken, yeni kurulacak teleski ile kayak alanında daha önemli gelişmenin yaşanacağı belirtildi.

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Keleş, kayak tesisi için çalışmaların devam ettiğini belirterek bu yıl teleskinin büyük ihtimalle hizmete sokulabileceğini söyledi. Vali Erdoğan Bektaş’ın sürdürülen çalışmaları yakından takip ettiğini ve Kayak Federasyonu ile gerekli görüşmeleri yaptığını söyleyen Selim Keleş, teleskinin kurulması ile Muş Kayak Tesisi’nin daha cazip bir hale geleceğini söyledi.

 Topkan Haber Ajansı