Kış turizminin gelişmesi için büyük umutlar bağladığımız Muş Güzeldağ Kayak Evi ne ilk turist kafilesi geldi. Güzeltepe Köyü mevkiinde bulunan ve bu yıl çeşitli yatırımlarla cazipleştirilen Muş Güzeldağ Kayak Evi ilk turist kafilesini ağırladı.

Finlandiya, Estonya, İspanya, Bulgaristan, Litvanya ve Danimarka ülkelerinden yaklaşık 30 turist Muş Güzeldağ Kayak Evinde karın ve kayağın tadını çıkardılar. Bazı turistler ilk defa kayağa bindiklerini söylerken, özellikle Finlandiya ve İspanyalı turistlerin kayak sporuna yabancı olmadıkları görüldü.

Kayak evinden kiraladıkları kayaklarla kayağın ve karın tadını çıkaran turistler güneşli bir havada çok eğlenceli bir gün geçirdiklerini söylediler. İlk defa kayak yapan turistler, Muş’taki kayak tesislerini çok beğendiklerini kaydedildi.

“Tercüman aracılığıyla görüşünü aldığımı turistler, Muş’ta böyle bir tesis ile karşılaşmayı tahmin etmediklerini ifade ederek, çok güzel bir tesisin burada faaliyette olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Turistler, Muş’ta 3-4 gündür bulunduklarını ve insanlarının çok sıcak kanlı, yardım sever olduklarını söylediler.

Muş Güzeldağ Kayak Evinin sosyal tesis işletmeciliği yapan Bari Sönmez ve Seyfetullah Olcay ise turistleri burada ağırlamaktan son derece memnun olduklarını söylediler. Kayak evinde gerekli yeri gerekse de yabancı turistleri her zaman ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyacaklarını kaydeden işletmeciler, tesislerdeki olanakların uygun olduğunu ve bunun bir fırsat olduğunu söylediler.

 Muşun Sesi Gazetesi