Skip to main content

Kayakçılardan rektöre ziyaret

Muş Haber Fotoğrafı

Kayaklı Koşu Milli Takım Baş Antrenörü Sabahattin Oğlago ve Kayak İl Temsilcisi Aydın Koçlardan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polatı makamında ziyaret etti.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömer Kaynarın da hazır bulunduğu ziyarette Sabahattin Oğlağo, ilimiz sporunda en büyük sorunlardan birinin kayak tesislerinin yetersizliği olduğunu vurgulayarak Kurtik Kayak Merkezinin açılması durumunda kayakla ilgili özellikle Alp disiplini ve snowboard branşları için tesis sorununun büyük ölçüde giderileceğini belirtti.

Muşun kayakta Türkiyede en başarılı iller arasında olduğunu söyleyen Oğlago, Muşun kaderini değiştirecek Kurtik Kayak Merkezi projesinin bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Federasyon temsilcisi Aydın Koçlardan ise öncelikle Muş için hayati öneme sahip Kurtik Kayak Merkezi projesine verdiği destekten ötürü Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Polata teşekkür etti.

Bu projenin gerçekleşmesi için Kayak Federasyonundan her türlü desteği ilimiz için talep edeceğini vurgulayan Koçlardan, Kurtik Kayak Merkezinin gündeme gelmesiyle birlikte Türkiye Kayak Federasyonundan Kurtik Kayak Merkezinin fizibilite çalışması amacıyla ilimize uzman bir ekip göndermelerini talep ettiğini sözlerine ekledi.

Koçlardan ayrıca önümüzdeki aylarda Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından Kayak Merkezinin yapılacağı yerde incelemede bulunmak üzere uzman bir ekip gönderileceğinin de müjdesini verdi.

Üniversitemiz BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömer Kaynar ise Kurtik Kayak Merkezinin hayal olmadığını söyleyerek Erzurum, Sarıkamış, Erzincan, Bitlis, Bingöl gibi çevre illerde yapılan kayak tesislerinin bunun en somut örnekleri olduğunu ifade etti.

Çevre illerde yapılan kayak tesislerinde kuşkusuz siyasi aktörlerin rolü büyüktür diyen Yrd. Doç. Dr. Kaynar, bu nedenle ilimizi temsil eden siyasilerin, bürokratların, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, basın mensuplarının, kayak camiasının ve Muş halkının topyekün Kurtik Kayak Merkezinin kurulması için destek vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yrd. Doç. Dr. Kaynar, aksi takdirde Muşun devletin spor tesisleriyle ilgili yatırımlarından hep mahrum kalacağını ve bu nedenle Muşluların bu projeye sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

Muş’un kış turizminden hak ettiği payı alabilmesi ve yeterli dinamiklere sahip olması için neler yapılabileceği konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ise gerekli fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonra Üniversitemiz Proje Birimi tarafından Kurtik Kayak Merkezi projesinin hazırlanacağını ve yeterli finansmanın sağlanması için çalışmalar başlatacaklarını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Polat, üniversite olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri