Muş Güzeldağ Kayak Evinde kayak keyfi devam ediyor. Geçen hafta hava sıcaklığının artmasından sonra pistteki karın büyük ölçüde erdiğini ve bu nedenle kayak yapılamadığı bildirildi. Ancak Pazar günü kentte etkili olan kar yağışı en çok kayak severleri sevindirdi.

Pistteki karın ezilmesi için çalışmaların tamamlandığı Muş Güzeldağ Kayak Evinde kayak severlerin bugün kayak yapabileceğini ifade eden tesis işletmecilerinden Seyfetullah Olcay kayak evinin bir süre daha kayak severleri ağırlayabileceğini söyledi.

Kar yağışını etkisini göstermesinden sonra pistin kayak için elverişli hale geldiğini kaydeden Olcay, daha önce de duyurulduğu gibi Çarşamba günleri hizmet veren tesislere vatandaşların ilgi göstermesini beklediklerini ifade etti. Kayak pistindeki ezme çalışmalarının yapılmasından sonra yağış olmasa bile hafta sonuna kadar kayak severlerin burada eğlenebileceğini sözlerine ekleyen Olcay, “kış mevsimin son günlerinde yağan kar en çok kayakçıları sevindirdi. Kayak sezonu yaklaşık bir hafta 10 gün önce Muş’ta sona ermişti. Ancak Pazar günü yeniden etkili olan kar yağışı ile birlikte pistteki kar kalınlığının yaklaşık 40 santim civarında olduğunu düşünüyoruz. Gece hava sıcaklığının azalmasından sonra başlayan kar ezme çalışmalarından sonra pist şu anda kayak için elverişli hale getirilmiştir. Kayak severleri bugün ve hafta sonunda ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi