Karayolları Muş Şube Şefliği tarafından geçen yıl başlatılan yol yapım ve kaldırım döşeme çalışmaları bu yılda devam ediyor. Muş-Bitlis Karayolunda geçen yıl yapılan sıcak asfalt çalışmalarına devam eden ekipler bir yandan da kaldırım döşeme çalışmaları gerçekleştiriyorlar.

Geçen yıl başlatılan kaldırım döşeme çalışmalarını Sanayi Sitesi mevkiinde yarıda bırakan ekipler bu yıl döşeme çalışmalarına kaldıkları yerden itibaren devam ediyorlar. Sanayi Sitesinden Muş Şeker Fabrikasının olduğu yere kadar yapılacak olan kaldırım döşemeler çalışmaları kapsamında bir tarafın bitme aşamasında olduğunu ifade eden Karayolları 113. Şube Şefi Sulhettin Ömeroğlu, “kaldırımlar Sanayi Sitesinden Şeker Fabrikasına kadar olan bölümde yaklaşık 3 kilometre olarak yapılıyor. Geçen yıl başlatılan çalışmaların devamı olarak bu yıl Şeker Fabrikası’nın olduğu yere kadar çalışmalarımı götürmüş olacağız. Yaklaşık 3 metre genişliğinde yapılacak olan yaya kaldırımını bu yıl bitirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

AÇILIŞI BAŞBAKAN YAPACAK
Karayolları Muş Şefliği tarafından geçen yıldan itibaren başlatılan bölünmüş yol ve kaldırım döşeme çalışmalarının kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. 8 Ağustos’ta Bitlis’te çeşitli açılışlara katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muş’ta da çeşitli açılışlar gerçekleştirmesi planlanıyor. Bu kapsamda karayollarında yapılan yol ve kaldırım döşeme çalışmalarının da toplu açılışı yapılacak.
Öte yandan son yıllarda karayollarında yapılan sıcak asfalt ve kaldırım döşeme çalışmalarını büyük bir memnuniyetle takip eden vatandaşlar, başlatılan çalışmaların tamamlanmasından sonra Muş’un da modern görüntülere kavuşacağını ifade ettiler. Yol kenarlarındaki çirkin görüntünün ortadan kaldırılmasının önemli bir çalışma olduğunu kaydeden vatandaşlar ayrıca ağaçlandırma çalışmalarının da güzergaha ayrı bir hava kattığını söylediler. Kentin giriş ve çıkış güzergahlarının giderek güzel görüntülere kavuştuğunu belirten vatandaşlar, özellikle kaldırımların yürüyüş parkuru olarak kullanılabileceğini söylediler. Muş`un Sesi Gazetesi