Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Türkiye genelindeki ilköğretim okulları arasında düzenlenen “Kanser Konulu Resim Yarışmasında” ilimiz öğrencilerinden Merve Alak Türkiye birincisi oldu.

Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu 8’inci sınıf öğrencisi Merve Alak, kanser haftası için çizdiği resim ile Türkiye birincisi olarak gurumuz oldu. Merve Alak’ın çizdiği resim ödümüzdeki yıl kanser haftası etkinlikleri için afiş olarak bastırılacak. Merve Alak Türkiye birincisi olduğu için 3 bin TL para ödülü kazanırken okuluna ise bir diz üstü bilgisayar kazandırdı.

İl birincisi olduktan sonra Ankara’da düzenlenen Türkiye finalinde ilimizi temsil eden Alak, buradaki yarışmada ise birinci olmayı başardı.
Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen sertifika dağıtım töreninde Merve Alak’ı tebrik eden Vali Erdoğan Bektaş, Muş’un adını bu tür güzel çalışmalarla duyuran herkesi kutladıklarını söyedi.

Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediye paketinde SBS eğitim seti ve resim çalışmalarında kullanılan bir set hediye edildi. Merve Alak’ın hediyesi Vali Erdoğan Bektaş verirken Okul Müdürü Kemal Yıldız, Görsel Sanatlar Öğretmeni Salen Nilay Gençer ve Türkiye birincisi Merve Alak hatıra resmi çektirdiler.
Sevinci gözlerinden okunan Türkiye Birincisi Merve Alak resim yapmaya başlarken böyle bir derece elde edeceğini tahmin etmediğini kaydederek, resmi bir günde çizdiğini söyledi. Türkiye birincisi olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Merve Alak, resim öğretmeni Salen Nilay Gençer’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

 Muş`un Sesi Gazetesi