Skip to main content

Kanser hastaları için gece

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, 2011-2012 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılının başından dönem sonuna kadar Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor.
Okul öncesi 3. Sınıf öğrencileri Mevlüde Can, Müslime Tanrıkulu ve Özge Yıldırım’dan oluşan grup, “bir adımda sen at” adlı proje ile kanser hastası çocuklar yararına gece düzenliyor.
Yarın saat 18.30’da Muş Kız Meslek Lisesi konferans salonunda müzik, şiir dinletisi ve folklor gösterisi yapılacak bir gece düzenleyeceklerini belirten proje paydaşları, Mevlüde Can, Müslime Tanrıkulu ve Özge Yıldırım, herkesi geceye davet ettiler.
Geceye katılabilmek ve kanser hastası çocuklara yardım etmek için sadece bir bilet alınması gerektiğini belirten öğrenciler, geceden elde edilecek geliri, kanser hastası çocuklar yararına kullanacaklarını belirtiler.
Proje kapsamında daha önce de öğrencileri sinemaya götürdüklerini, birlikte yemek yediklerini dile getiren öğrenciler, yaptıklarının bir dersin gereklerini yerine getirmekten çok insani bir görev olduğunu ifade ettiler.
Proje paydaşlarından Mevlüde Can, öğretmenliğin toplumsal sorumluluk taşıyan mesleklerden bir tanesi olduğunu belirterek, “topluma hizmet dersi kapsamında böyle bir proje hazırlamamız gerektiğini öğrendiğimiz vakit, arkadaşlarım ile birlikte öyle bir şey yapmalıyız ki, gerçek anlamda topluma hizmet ettiğimize hem kendimiz, hem de hizmet ettiğimiz kişiler inanmış olsun dedik. Ve kanser hastası kardeşlerimize gerçek anlamda moral verebilecek etkinlikler yapmaya karar verdik. Bu projeyi birlikte gerçekleştirdiğim arkadaşlarıma özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.
Proje paydaşlarından Müslime Tanrıkulu da yaptıkları çalışmaya, sadece ders olarak bakmadıklarını, gerçek anlamda kanser hastası çocuklara moral vermeye çalıştıklarını ifade etti.
Tanrıkulu, projelerinin sona ermesinden sonra da benzer çalışmalara devam ederek kanser hastası çocuklarla bir araya geleceklerini ve gereken yardımları yapmayı sürdüreceklerini belirtti.
Grup üyelerinden Özge Yıldırım ise, daha öncede çeşitli yardım kampanyaları düzenlediklerini belirterek, kanser hastası çocukların ailelerine Kızılay Muş Şube Başkanlığı aracılığı ile gıda yardımı yaptıklarını, aileler ile birebir görüşerek sıkıntılarına çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi. Yarın düzenlenecek geceye duyarlı olan herkesin katılması gerektiğine dikkat çeken Yıldırım, proje süresince kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

 Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri