İstasyon Caddesi güzergahında kaldırımda yürüyen Hamiyet Yazıcı adlı öğretmene kamyonet kasasının kapağı çarptı. Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan öğretmen daha sonra helikopterle Van’a sevk edildi.

Seyir halindeki kamyonetin açılan kasa kapağı kaldırımda yürüyen öğretmene çarptı. Ağır yaralanan Hamiyet Öğretmen ambulans helikopterle Van 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı
Muş’ta meydana gelen ilginç trafik kazasında 1 kişi ağır şekilde yaralandı. Dün sabah saat 08.00 sıralarında okula gitmekte olan Muş Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Hamiyet Yazıcı (31), seyir halindeki kamyonetin açılan kapağının çarpması sonucu ağır şekilde yaralandı. İstasyon Caddesi’nin Çevre ve Orman Müdürlüğü önündeki kaldırımda yürüyen Hamiyet Yazıcı’ya İstasyon istikametinden çarşı istikametine gitmekte olan F.E idaresindeki 34 BK 4710 plakalı kamyonetin açılan kapağı hızla çarptı. Çarpmanın etkisi ile bir anda yere yığılan Yazıcı, olay yerine intikal eden 112 Acil Servis ekipleri tarafından Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Muş Devlet Hastanesi’nde müdahalesi yapılan ve tedavi altına alınan Hamiyet Yazıcı, durumunun ağır olması sebebiyle Van 100. Yıl Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Muş İl Sağlık Müdürlüğü’nün girişimleri sonucu hayati tehlikesi bulunan öğretmen Erzurum’da Muş’a gelen ambulans helikopterle Van’a ulaştırıldı. Muş Havaalanı’na ambulansla getirildikten sonra helikoptere bindirilen Hamiyet Yazıcı, Van 100. Yıl Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alındı.
Edebiyat Öğretmeni Hamiyet Yazıcı’nın dört yıllık öğretmen olduğu ve evli olmadığı öğrenildi. Kamyonet sürücüsünün de göz altına alındığı bildirildi. Muş Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedaviye alınan öğretmenin öğrencileri ve mesai arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.
 Muş`un Sesi Gazetesi