Muş Belediyesi, İstasyon Caddesi üzerinde kaldırım ve kanalların üzerinin kapatılması için önceki yıl başlatılan ancak mevsim şartlarının el vermemesi sebebiyle yarım kalan çalışmalara yeniden başladı.

Muş’ta İstasyon Caddesi’nin kaldırım ve kanal sorunu olan bölgesinde ilkbahar mevsimi ile birlikte çalışmalar başlatıldı. Anadolu Öğretmen Lisesi mevkiinde kaldırım ve kanalların üzerinin kapatılması için çalışmalara başlayan belediye ekipleri İstasyon Caddesi’ndeki tüm alt yapı sorununu bir aya kadar tamamen bitirecek.

Çalışmalar ile ilgili olarak bilgi veren Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, şehrin en önemli ve en işlek caddesi olan İstasyon Caddesi’nde sorun olmaması gerektiğini belirterek, bir aya kadar caddenin tamamında alt yapı sorununun kalmayacağını söyledi. Göreve geldikleri günden itibaren İstasyon Caddesi üzerindeki kaldırımları genişletip ve yeniden düzenlediklerini aynı zamanda yol kenarlarında üzeri açık vaziyette olan su kanallarını yeraltına aldıklarını belirten Dede, “Geçen yıllarda yapamadığımız çalışmayı bu yıl ilkbahar mevsimi ile birlikte yapmaya başladık. İstasyon Caddesi’nin kaldırım ve kanalı yapılmayan bölgesinde de çalışma yapıyoruz. Başlattığımız çalışmaların tamamlanması ile İstasyon Caddesi mükemmel bir görüntüye kavuşmuş olacaktır” dedi.

Kaldırım çalışmalarının yapıldığı bölgede yaşayan vatandaşlar da, uzun süreden beri kaldırımlarının yapılmasını beklediklerini ancak geçte olsa belediyenin isteklerini yerine getirmelerinden ötürü mutluluk duyduklarını söylediler.

 Topkan Haber Ajansı