Skip to main content

İtfaiyecilerden örnek davranış

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, merkeze bağlı Alparslan-2 Barajı mevkiinde meydana gelen yangına müdahale etti. Yangını kısa sürede kontrol altına alan itfaiye ekipleri, yol kenarında yaralı bir leylek buldu. Leyleğin kanadının kırık olduğunu tespit eden ekipler, yaralı leyleği müdürlüğe getirdi. Veteriner hekimden bilgi alan ekipler, yaralı leyleği Muş Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edeceklerini belirttiler.

İtfaiye Müdürlüğü hizmet binasında bekletilen yaralı leylek, çocukların ilgi odağı haline geldi. Yaralı leyleği seven küçük çocuklar, bu hayvanları hep okul kitaplarında gördüklerini söylediler.

Yangına müdahale ettikten sonra yaralı leyleği bulduklarını belirten Muş Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Eser, veteriner hekime bilgi verdiklerini ve koruma altına alınacağını söyledi. Yaralı leyleğin iyileşmesi temennisinde bulunan Eser, Biz Alparslan-2den bir ihbar aldık. Alparslan-2 Barajının karşı yamacında bir ot yangını olduğu ihbarı aldık. Buradan çıkış yapıp Alparslan-2nin oraya varınca yolda yaralı leyleği gördüm. Tabi yangına müdahale ettikten sonra baktık ki leylek bizden kaçmıyor, leylek yaralı ve kanadı yerde sürünüyordu. Bende acıdım ve alıp buraya getirdim. Veterinere haber verdim, gelip bunu iyileştirecek inşallah dedi.

Yaralı leyleğin kanadının kırık ve şişkin olduğunu tespit ettiklerini ifade eden itfaiye eri Kutbettin Arslan ise, Yangına gidiyorduk, tabi yangına giderken yolda bu hayvanı fark ettik. Hayvanı aldık getirdik ve kanadı kırık, şişmiş ve apse yapmış. Veteriner arkadaşımıza haber verdik, elimizden geleni yaptık. Bir itfaiyeci, hayvan olsun, insan olsun tüm varlıklara duyarlıdır. Bizde bu duyarlılığımızı göz önünde bulundurarak bu hayvanı alıp getirdik ve şu anda tedavisini yaptıracağız inşallah diye konuştu.

Leyleği hep okul kitaplarında gördüklerini ve ilk defa canlı olarak dokunduğunu kaydeden İnci Şahin isimli çocuk da, Leyleği hep okul kitaplarımda gördüm, ilk kez canlı gördüm. Leyleğe dokundum, çok farklı bir duygu ifadelerini kullandı.

Leyleğe dokunarak ilk defa sevdiğini ve çok heyecanlı olduğunu vurgulayan Ayşe Söylemez ise, Leyleği hep okul kitaplarında gördüm, ama ilk defa gerçek bir leyleğe dokunuyorum. Çok heyecan verici bir durum. İlk defa bir leyleğe dokunuyorum, inşallah itfaiyeci amcalar bu leyleği iyileştirirler şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri