Skip to main content

İşsizler yine İş-Kur’a akın etti

Muş Haber Fotoğrafı

Muş İş Kur İl Müdürlüğü´nün Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında geçici olarak işe alacağı elamanlar için başvuruları almaya başladı.

TYP kapsamında istihdam edilecek işsiz vatandaşların iş başvurularının 5 Ekim´e kadar devam edeceği belirtildi. İş Kur´un elaman alımı başvurusunu duyan vatandaşlar, dün sabah saatlerinde İş Kur İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Sabahın erken saatlerinde bir iş sahibi olma ümidi ile müdürlüğün önünde kuyrukta sıra bekleyen binlerce işsiz vatandaş, tek gayelerinin evlerine sıcak bir ekmek götürmek olduğunu dile getirdiler. İhtiyaç Sahiplerini Kucaklamalı´ Muş´ta işsizliğin hat safhada olduğunu belirten vatandaşlar, İş Kur alımı ile alınacak elemanlarda bile adam kayırmanın yaşandığını dile getirerek, herkes kendi adamını işe soktuğunu kaydettiler.

İş Kur´un Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında alacağı elaman başvurusu için kuyrukta sıra bekleyen Orhan Tan, başvuru alımını duyar duymaz İş Kur İl Müdürlüğü´ne iş başvurusu yapmak için müracaatta bulunduğunu söyledi. Tan şöyle dedi: Türkiye İş Kurumu´nun Toplum Yararına Programı kapsamında alınacak iş başvuruları başladı.

Bizde buraya başvurumuzu yapmaya geldik. Burada sadece İl Milli Eğitim Müdürlüğü işçi alıyor, başka kurum almıyor. Çok sayıda kişi alınacak ama bir o kadarda başvuru var. Mesela başka kurumlarda alsa vatandaş biraz daha rahat eder. İşte görüyorsunuz, millet birbirini eziyor işsizlik zor. Bin lira için sabahtandır kuyruktayız. Rakamı küçümsemiyorum ama iş yok.

Yetkililerden bu konuda bir çözüm bekliyoruz. Bu başvuru konusunda şunu da söyleyeyim umumi olmasın, ferdi olmasın, bir yardım varsa bu gerçekten ihtiyaç sahiplerini kucaklamalı ve toplumsal olmalı görüşündeyim İşsizliğe Kalıcı Çare Bulunsun´ Ülkede genelinde ve özellikle ilimizde fazla olan işsizlik probleminin bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade eden Ferhat Doğan ise, İş Kur´un elaman almalarının kendilerine bir umut kapısı olduğunu söyledi. Doğan şunları ifade etti: Gördüğünüz gibi bugün burada çok yoğunluk var. Bende başvuru yapmak için geldim ama sanırım bugün bana sıra gelmeyecek. Bu işsizliğe kalıcı bir çare bulunsun, yetkililerden bunu istiyoruz. İŞ-KUR bölge insanı için bir umuttur. Çoğumuz 10-11 nüfuslu aileleriz. Kış ayları burada çetin geçtiği için kışın doğru düzgün bir iş tutamıyoruz.

İŞ-KUR bu açıdan bizim için bir umuttur Kuyrukta sıra bekleyen İbrahim Akın da, maddi durumunun iyi olmadığını aktararak iş bulma umuyla sabahın erken saatlerinde İş Kur İl Müdürlüğü´ne iş başvurusu için geldiğini söyledi Akın, İş arıyoruz. Maddi durumumuz yok, bir gelirimiz yok. Hizmet edelim.

Emeğimizin karşılığını alalım. Başvurduk lakin sıra gelmiyor. Yoğun bir başvuru var. İnşallah sıra bize de gelir şeklinde konuştu. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri