29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere 4 gün kala İnardı Köyündeki seçmenler oy kullanamamanın kaygısını taşımaya başladılar. Köy yolunun karla kaplı olmasından dolayı Pazar günü yapılacak olan seçimler için köye gidemeyecek olan seçmenler oy kullanmak için çare arıyor.

Kentin güney kesiminde bulunan ve kış mevsiminde ulaşımdan yana büyük sıkıntı yaşayan İnardı Köyü halkı yerel seçimlerde oy kullanmama endişesi ile karşı karşıya kaldı. Köyde bulunan 360 seçmenden yaklaşık 54 seçmenin köyde bulunduğunu söyleyen köylüler bunların da çoğunun köy koruyucusu olduğunu söylediler. Şehir merkezinde bulunan 306 seçmen oy kullanmak için sandıklarının merkeze veya merkeze bağlı ulaşımın sağlanabileceği köylere kurulmasını istiyorlar.

2 MUHTAR ADAYI YARIŞIYOR
İnardı Köyünde iki muhtar adayının yarışacağı kaydedilirken, mevcut muhtarın ise aday olmayacağı alınan bilgiler arasında. İnardı Köyü Muhtar Adayı Fahrettin Dinçer, vatandaşların oy kullanmasını sağlamak için çözüm yolunun bulunması gerektiğini ifade ederek, yolların ulaşıma kapandığını, seçim güne kadar da açılmasının mümkün olmadığını hatırlattı.

Dinçer, 360 seçmen’i bulunan köyün 306 seçmenin Muş merkezde olduğunu ifade ederek, “bu seçmenlerin oy kullanması için köye gitmeleri mümkün değil. Aralarında yaşlı, hamile olanlar var. Yerel seçimlerde köylülerimizin oy kullanması için sandıklarımızın merkezde herhangi bir mahalleye veya merkeze bağlı bir köye verilmesini istiyoruz. Seçime sayılı günler kala seçmenlerimiz oy kullanıp kullanmayacakları endişesinden kurtulamadılar. İnşallah ilgili makamlar gerekli hassasiyeti gösterip seçmenin oy kullanmasını sağlayacaklardır” şeklimde konuştu.

İnardı Köyü seçmenlerinden Mehmet Andiç, Zeki Vural ve Fadıl Aykut isimli vatandaşlarda yerel seçimlerde oy kullanmak istediklerini köye ulaşımın sağlanamadığını belirterek endişeli olduklarını söylediler.

 Muşun Sesi Gazetesi