Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, iade ziyaretleri kapsamında Türk Telekom İl Müdürü Nihat Kaya’yı makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ersan Aslan, Prof. Dr. Ekrem Atalan, Prof. Dr. Osman Özcan ve Rektör Baş Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Aslan Çoban ile birlikte Telekom İl Müdürlüğüne giden Rektör Prof. Dr. Nihat İnanç, Telekom İl Müdürü Nihat Kaya’yı makamında ziyaret etti. Üniversitenin liselere projelerle destek vereceğini söyleyen Rektör İnanç, ayrıca kamu kuruluşlarına da istenmesi halinde eğitime ihtiyaç duyulan alanlarda da destek vereceklerini kaydetti.

“HERKES ÜNİVERİSİTEDEN FAYDALANABİLECEK”
Üniversitenin eğitim imkânlarından her kurum faydalanabileceğini kaydeden Prof. Dr. İnanç, proje alanında da gerekli desteği sunmaya hazır olduklarını ifade etti.
Liselere verilecek destekle öğrencilerin lisede meslekleri tanıyarak tercih edebileceğini söyleyen İnanç; “Kamu kurum kuruluşlarında eğitimde ihtiyaç duydukları alanlarda üniversite hangi alanda ne kadar katkı sağlarsa çekinmeden yapacağız. Örneğin protokol kurallarında eğitime ihtiyaç duyuluyorsa bir şekilde yapacağız. Geçenlerde bir okulumuzdan bir idareci geldi ve öğrencilerinin üniversiteden faydalanabilir mi dedi, biz de kapımızın sonuna kadar açık olduğunu söyledik. Fen Lisesi öğrencilerine proje bağlamında destek vereceğiz. Bu sayede daha lisede iken meslekleri tanıyarak bilerek tercih yapacaklar” dedi.

REKTÖR ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI
Rektör İnanç daha sonra şeref defterini imzaladı. İnanç, şeref defterine şunları yazdı; “ Türk Telekom A.Ş. Muş İl Müdürü Sayın Nihat Kaya Bey. Bugün çalışma arkadaşlarımla birlikte ziyaret etmekten onur duyduğumuz, şahsınızın temsil ettiği kurumunuzda, göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve personelinizin heyecanlı ev sahipliği karşısında büyük mutluluk duyduk. Muş Alparslan Üniversitesi yöneticileri olarak, Muş’a adım attığımız ilk günden bugüne dek her türlü desteğinizi esirgemediğinizin ve bizlerden Muş adına beklentilerinizin farkındayız. Desteklerinizden dolayı teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Sizlerle birlikte, Aydınlık ve Özgür bir geleceğe imza atmasını arzuladığımız Üniversitemizi, en kısa zamanda hayata geçirme ümidiyle… Saygılarımla.”

Muş’un üniversite ile birlikte Türkiye’ye katkı verecek bir il konumuna gelebileceğini ifade eden Telekom İl Müdürü Nihat Kaya ise; “Bana göre Muş referans alınacak en uygun ildir. Gelir düzeyinde en dipteyiz, bundan daha kötüsü olamaz. Üniversite gelmese bile bundan daha kötüsü olamaz. Ama buradan filizlenecek bir Muş, gelişecek bir Muş sizlerin katkılarıyla bütün Türkiye’ye katkı veren bir il konumuna gelebilecek. Muş atmosferi, tarihinde ilk defa bu denli üst düzey bilgi sahibi zevata teneffüs sağlamakla nasıl şereflenmişse biz İl Telekom Müdürlüğü olarak da bu onurlandırılmanın gururunu taşıdığımızı belirtmek isterim. Sayın Rektörümüzün, Muş halkından bir şeyler kapmak ve Muş halkına değerler katmak hedeflerini deklare etmiş olmaları da bir Muşlu olarak bizleri, daha aydınlık ve müreffeh bir gelecek adına umutlandırmışlardır” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi