Skip to main content

İlimizi Türkiye’ye tanıtıyor

Muş Haber Fotoğrafı

  Şu an Elazığ´da Resim Öğretmeni olarak görev yapmakta olan Derya Avcı, bugüne kadar birçok duvar resim çalışmalarıyla adını ulusal arenada duyurmayı başardı. Tema olarak ilimizle özdeşleşen Muş Lalesi ve Telli Turnaları yoğunlukla çalışmalarına yansıtan Avcı, Van Yüzüncü Yıl Resim-İş Öğretmenliği Bölümü´nden mezun olduktan sonra mesleğini sanatsal boyuta taşımaya başladı.

Açmış olduğu sergiler ve yaptığı duvar çalışmalarının yanı sıra jüri üyesi olarak da birçok organizasyonda yer alan Avcı, 1999 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Karma Sokak Sergisi´nde çalışmalarını sergiledi. Bu sergilere 2000 ve 2001 yıllarında da katılan Avcı, yine 2001 yılında AhlatSokak Sergisi ile Muş Karma Sergilerini düzenledi. 2002 yılında Muş Lale Festivali Sergisi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Karma Sergisi ile karşımıza çıkan Avcı, 2008 yılında Perfetti Van-Miller Resim Yarışması´nda jüri üyeliği yaptı. Avcı; 2009 İstanbul EsenyurtSonnur Yalnızoğlu Okulu duvar resimleri, 2010 İstanbul BeylikdüzüBeylicum Karma Sergi, 2011 İstanbul Esenyurt Anasınıfı duvar resimleri, 2011 İstanbul Kültür Başkent projesinde Efsane Efsane İstanbul, 2011 İtalya CarpınettoRomano Şehrinde kültür ve sanat festivali resim performansı, 2013 Elazığ Ram duvar resimleri, 2014 Elazığ Beyyurdu Rehabilitasyon Merkezi duvar resimleri, 2015 Muş Vilayetler Anaokulu duvar resimleri 2015 Muş Telli TurnaProjesı farkındalık çalışması ve 2015 Elazığ Özel Kardelen Rehabilitasyon Merkezi tavan resimleri çalışmalarıyla da sanatını bir adım öteye taşımayı başardı.   Katalog Eserleri Avcı´nın düzenlenen organizasyon kapsamında hazırlanan il tanıtım kataloglarında 3 başlık altındaki çalışmaları yer aldı. Duvar üzerine akrilik olarak Şehirleşme´ çalışması, yine duvar ve kolon üzerine akrilik olarak Sazlıkta Turnalar´ ve duvar kolon üzerine akrilik olarak Muş Lalesi ve Turnalar´ çalışmaları kataloglarda sergilenmeye hak kazanırken Göç´ başlığı altında hazırladığı Şahmeran figürünün yer aldığı çalışmanın ise bir sonraki katalogda yer alması bekleniyor.  

400´den Fazla Eser Yer Alacak Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER), 11. yılında sanatseverleri resim sergisinde buluşturmaya hazırlanıyor. 136 sanatçının 400´den fazla eserinin yer alacağı 5. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi ve Plastik Sanatlar 2016 sanat ödülleri ödül töreni, 15 Ocak 2016 saat 17.30´da gerçekleştirilecek. 15 Ocak 2016 Saat 14.00´te Anıtkabir tören alanında buluşup 14.30´da Atamızın Mozolesine SAKÜDER çelengi konulmasıyla başlayacak olan programda 15 Ocak günü saat 17.30´da ödül töreni düzenlenecek. 16 Ocak günü saat 19.00´da Hv. K. Komutanlığı Askeri Gazinoda yemekli resepsiyon verilecek.  

Eser, Organizasyona İlişkin Açıklama Yaptı 15-24 Ocak tarihleri arasında açık olacak resim sergisi ve organizasyon kapsamındaki etkinliklere ilişkin bir açıklama yapan SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser: Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği´nin SAKÜDER Kuruluşun 11. Yılında düzenlemiş olduğu 5. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi açılışı ve 2016 Plastik Sanatlar Sanat Ödülleri Ödül Töreni 15 Ocak 2016 Cuma günü 17.30´da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi´nde gerçekleşecektir. Sergi açılışı ve ödül törenimize T.C. 10. Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bürokrasiden üst düzey davetlilerin yanı sıra sivil toplum kuruluş başkanları, çeşitli belediye başkanları, sanatçılar ve sanatseverler özel davetlimizdir. SAKÜDER 2016 Kuruluşunun 11. Yılı Onur Ödülleri; Türk Tarih Profesörü Prof. Dr. İlber Ortaylı, CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Pet Holding Yön. Kur. Baş. Yrd. Pınar Köksal´a, SAKÜDER 2016 Plastik Sanatlar Sanat Ödülleri; Prof. Dr. Erol Özden, Ressam M. Vural Yurdakul, Prof. Dr. Mehmet Özer, Ressam İbrahim Bayram´a, SAKÜDER 2016 Kuruluşunun 11. Yılı Özel Sanat Ödülleri; Ressam İnci Kansu, Ressam Gülseren Sönmez´e sergi açılışı öncesi düzenlenen ödül töreninde takdim edilecektir.

Sergide yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere 136 ressam sanatçının 400´den fazla eseri sergilenecektir. Sergide yer alan eserler Saküder Kültür Yayınları´ndan katalog kitap olarak yayınlandı. Kataloglar sergide yer alan ressam sanatçılara sergi açılışında 2´şer adet verilecek, aynı zamanda katalog kitaplar Türkiye geneli Milli Kütüphaneler, Üniversiteler ve okuma evlerine de kaynak kitap olarak gönderilecektir. Sergimiz 15 Ocak – 24 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankara´da sanatseverlerin beğenisine açıktır dedi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri