Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar başkanlığında yapılan toplantıda, gelecek yılın kayıt alanları ve 2008-2009 eğitim öğretim yılının planları yapıldı.
Eski Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve bazı okul müdürleri katıldı. Düzenlenen toplantıda, il genelindeki yatılı ilköğretim bölge okullarının kayıt alanları belirlenirken, önümüzdeki eğitim öğretim yılı hakkında da bazı planların yapıldığı belirtildi.
Toplantı sonunda bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar; “Biz her ay okul müdürlerimizle mutlaka toplantı yapıyoruz. Yer yer ilçe müdürlerimizle ayrı toplantı yapıyorduk. Bu sefer okul müdürlerimiz ve ilçe müdürlerimizi bir araya getirdik. Bizim bugünkü toplantı amacımız bir sonraki yılın planlanması ve şu an yapılması gereken çalışmalar. Bu çalışmalara yapılacak katkılar neler olacak, bunlarla ilgili toplandık. Biz bu toplantıda önümüzdeki yılda 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfların kayıt planlamasını yaptık. Bu planlamanın neticesinde okulların kayıt alanlarını belirledik. Devamsız ve kayıt edilmeyen çocukların kaydı ile ilgili yapılacak çalışmaları görüştük. Bunlarla birlikte bizde okullarımızın mevcut sınava girmeden önceki son çalışmalar nelerdir, neler yapılabilir. Çocukların sınava daha rahat bir ortamda girmeleri konusunda yapılacak çalışmalar üzerine konuşuldu. Biz her ay yaptığımız toplantılarda bir önceki ayın değerlendirmesini yapıyorduk. Biz bunların değerlendirmesini de yaptık, bir sonraki yılla ilgili planlamaları yaptık. Yatılı okullarımızın öğrenci alacağı muhitleri belirledik. Hangi köy hangi yatılı okula gidecek, hangi öğrenci hangi okulun sınırları içerisinde kalıyor, bu okulların yapması gerekenleri görüştük” diye konuştu.
 Muş`un Sesi Gazetesi