Skip to main content

İddialara cevap

Muş Haber Fotoğrafı

Dün ulusal yayın yapan Sabah Gazetesi’nde Ergun Aksoy imzası taşıyan ‘AKP’de 16 Başkan Eleniyor’ başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Konu hakkında açıklama yapan Ak Parti Muş Milletvekilleri Medeni Yılmaz ve Seracettin Karayağız ile Belediye Başkanı Necmettin Dede, haberi gazetede okuduklarını ve böyle bir şeyin şuan için söz konusu olmadığını belirttiler. Haberin kaynağının Başbakan ile milletvekillerinin görüşmesi olarak gösterildiğini söyleyen Ak Parti Muş Milletvekili Medeni Yılmaz, Başbakan ile henüz bir toplantı gerçekleştirmediklerini belirtti. Gelecekte neyin olacağını kimsenin bilemeyeceğini söyleyen Medeni Yılmaz; “Ak Parti’de 16 belediye başkanının eleneceğine dair bir haber yayınlanmış ve kaynak olarak da Sayın Başbakan ile milletvekillerinin görüşmeleri olarak belirtilmiş. Haberde yer alan 16 il içerisinde Muş’ta var ama biz Sayın Başbakanımız ile henüz görüşmüş değiliz. Ayrıca bahsedilen illerin çoğu da başbakanımız ile henüz görüşmemiştir. Bu haber gerçeği yansıtmıyor ve tamamen uydurma bir haberdir ama gelecek neyi gösterir kimse bilmez” dedi.

Başbakan’ın kendileri ile henüz görüşmediğini kaydeden Ak Parti Muş Milletvekili Seracettin Karayağız ise; “Dün bazı basın yayın organlarında Sayın Başbakanımızın aralarında Muş’un da bulunduğu 16 belediye başkanını gözden çıkardığına ilişkin haberler yer almış. Biz konuyu basından öğrendik, Sayın Başbakan ile henüz bir görüşmemiz olmamıştır. Tabii ki tek kıstas olarak milletvekillerinin görüşü olmayacak, temayül yoklamaları, kamuoyu yoklamalarına göre karar verilecek. Ama haberde başbakanın milletvekilleri ile görüştüğü ve görüşmelerin ardından böyle bir karar aldığı söyleniyor. Oysa Sayın Başbakanımız bizimle halen görüşmedi. Bu haber gerçeği yansıtmamaktadır, ya gazetenin tahminidir ya da uydurma bir haberdir” dedi.

Verilecek karara saygı duyacağını söyleyen Belediye Başkanı Necmettin Dede de; “Bazın basın yayın organlarında dün Başbakanın 16 belediye başkanını gözden çıkardığını belirten bir haber çıkmış. Ben de konuyu gazetedeki haberden duydum. Şuan için bu konuda alınmış resmi bir karar yok. Ben de bütün vatandaşlar gibi verilecek kararı bekliyorum, alınacak her türlü karara saygı duyarım” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili Sabah Gazetesi’nde yayımlanan haber:

AKP’de 16 başkan eleniyor

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, partisinin elinde bulunan 46 il belediye başkanını belirmemek için yaptığı mülakatlarda 16 belediye başkanıyla yola devam edilmemesi eğilimi ağırlık kazındı. Yalova, Giresun, Elazığ ve Mardin belediye başkanlarının durumu ise ortada. Bu dört ille ilgili son kararı Erdoğan verecek. Dün partisinin genel merkezinde milletvekillerini dinlemeyi sürdüren Erdoğan, şu 16 başkanla ilgili olumsuz izlenim edindi: Malatya-Cemal Akın, Siirt-Mervan Gül, Kilis-Abdi Bulut, Bitlis-Cevat Özdemir, Osmaniye-Davut Çuhadar, Kars-Naif Alibeyoğlu, Bingöl-Hacı Ketenalp, Ağrı-Ekrem Aktaş, Afyon-Abdullah Kaptan, Kırşehir-Halim Çakır, Kütahya-Mustafa İça, Muş-Necmettin Dede, Isparta-Hasan Balaman, Kırıkkale-Veli Korkmaz, Çorum-Turan Atlamaz ve Aksaray-Nevzat Patla. Bu belediye başkanlarından Cemal Akın’a il milletvekillerinin büyük bölümü onay vermezken, Mervan Gül ise Başbakan’dan vetolu. Erdoğan’ın milletvekilliğinin önünü açan Gül’ün, ilindeki icraatı sürekli tartışma konusu olmuştu. Bu arada Erdoğan dün Gürcistan Başbakanı Grigol Mgaloblişvili ile yaptığı basın toplantısında soru üzerine Ankara’nın çok önemli bir il olduğunu belirterek, “Kamuoyu araştırmaları bu hafta sonuna kadar gelirse bekletmeyip açıklarız” dedi. AKP’nin seçim şarkısı olarak da disko müzik tarzında bir parça seçildi.

 Topkan Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri