Bitlis’in Güroymak ilçe Belediye Başkanlığı ile Hizmet-İş Sendikası Muş Şubesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır her yıl olduğu gibi, bu yıl da Güroymak Belediyesi’yle yapılan toplu iş sözleşmesinin mutlu sonla noktalandığını ifade etti.

Güroymak Belediyesi’ndeki 110 işçiyi kapsayan ve tarafların mutabakat sağladığı görüşmelerin ardından işçi ücretlerine yüzde 20 zam yapılması kararlaştırıldı. Güroymak Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu, törende, yapılan zammın işçileri memnun ettiğini, bundan kendisinin de mutlu olduğunu söyledi. Belediye olarak ilçeleri için en iyi şekilde çalıştıklarını, işçilerin mağdur olmaması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Mutlu, ”Yapılan zamla belediye işçilerimizin yüzü güldü. İşçilerin mağdur olmaması için çalışıyoruz. Bugüne kadar belediye çalışanlarının maaşlarını hiç aksatmadan, zamanında ödedik. Bu bizim için güzel bir gelişme. İlçemizin gelişmesi ve kalkınması içinde çalışmalarımız en üst seviyede devam edecek” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır ise her yıl olduğu gibi, bu yıl da Güroymak Belediyesi’yle yapılan toplu iş sözleşmesinin mutlu sonla noktalandığını ifade etti. Kalır, şöyle konuştu: ”Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışan sendikamız üyesi işçilerin günlük yevmiyelerine ve sosyal yardımlarına yüzde 20 oranında zam alınmıştır. Dünya ve ülkemizde baş gösteren ekonomik risklere rağmen, bu düzeyde seviyeli sözleşmeler yapmayı büyük bir başarı olarak görmekteyiz. Toplu İş Sözleşmesi sürecinde, işçilerimizin yaşam kalitelerini, ekonomik anlamda yükseltmek adına emeği geçen başta Güroymak Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu’ya ve belediyemiz bünyesinde hizmet veren birim müdür ve amirlerine, Sendikamızın Genel Başkanı Mahmut Arslan ve yönetim kurulumuz adına şükranlarımızı sunuyoruz.”

 Topkan Haber Ajansı