Elazığ Muş buluşması programı çerçevesinde Elazığ’a giden Muş Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığındaki Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Muş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Muş Ticaret Odası Başkanı ve işadamlarından oluşan heyet, Elazığ’ın çeşitli bölgelerini gezerek ziyaretlerini sürdürdüler.
Muş Valisi Erdoğan Bektaş, daha önce Elazığ’da Vali yardımcılığı görevinde bulunması sebebiyle Elazığ’ı ve Elazığlıları yakından tanıdığını; Elazığ ile sürekli bir diyalog içinde olduklarını, bundan sonra da bu diyalog ortamının kuvvetleneceğine inandığını belirtti.
Muş’un daha az gelişmiş bir il olması, iklimi gibi bazı sınırlayıcı faktörleri olmasına rağmen kültürel ve ekonomik alanda uygulamaya geçirmeyi düşündükleri birçok projelerinin olduğunu belirten Vali Bektaş, Elazığ’ın, bölgesinde örnek, başarılı bir şehir olduğunu söyledi.
Elazığ Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret eden heyet daha sonra Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Ticaret Odası, Valilik, Keban, Harput ve son olarak da Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Elazığ ı gezip incelemeye geldiklerini söyleyen Muş valisi Erdoğan Bektaş Elazığ’ın her konuda örnek alınması gereken bir şehir olduğunu söyledi.
Daha sonra Şefik Gül Kültür evinini gezen heyet, şefik gül kültür evine hayran kaldıklarını belirttiler. Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Nihat İnanç, bu tür buluşmaların her iki şehir içinde çok iyi olacağını söyledi.
Gazeteciler Cemiyeti’nde Elazığ’ın basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valiler ve Belediye Başkanları iki il arasında dostluk bağının daha da güçleneceğini ve bu buluşmaların devam edeceğinin sinyallerini verdiler.
 Muş`un Sesi Gazetesi