Muş’ta, görme engelli iki genç, Muş Valisi İbrahim Özçimen ve Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin de katıldığı törenle dünya evine girdi.
Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğrenci iken tanışan Muşlu Ahmet Korkunç (31) ile Erzurumlu Mercan Taş (26), okullarını bitirdikten sonra Muş’un Özdilek Köyü’nde evlendi. 

Birbirlerini görmeden aşık olup evlenen gençler için düzenlenen törene Vali İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı Necmettin Dede ve eşi Yıldız Dede, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Abdurrahim Kocaoğlu ve Erzurumlu aşıkların yanısıra Muş’taki engelliler katıldı. 

Dünya evine giren görme engelli çift, çok mutlu oldukların, hayattan kopmanın doğru olmadığını ve imkanların zorlanarak hayatın en iyi şekilde yaşanılabileceğini söyledi.

Dünya evine girmenin mutluluğunu yaşayan Ahmet Korkunç’un düğün törenine katılan, Belediye Başkanı Necmettin Dede ve eşi Yıldız Dede, engellilerin topluma kazandırılması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirterek, “Onlar bizim evladımız, canımızdır. Bu mutlu günlerinde onları yalnız bırakmamak, mutluluklarına mutluluk katmak için buradayız. Her günlerinin bu kadar mutlu ve neşeli geçmesi dileklerimiz ile kendilerine ömür boyu mutluluklar diliyoruz” dedi. Haber: Kadir Tunç

 

 NULL