Skip to main content

Gizli cephane ortaya çıktı

Muş Haber Fotoğrafı

  Muş İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı ekipler, Adliye binası çevresindeki 6 kişiden şüphelenerek şahıslar üzerinde ve araçlarında arama yaptı.

Çok sayıda tabanca ve bıçağın ele geçirildiği aramalara ilişkin Muş Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada: 22.10.2015 günü ilimiz Adliye binasında görülmekte olan duruşma öncesinde yaralamalı ve ölümle sonuçlanan olayları önleme amacıyla Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma neticesinde; ilimiz İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Adliye binası ve çevresinde durumlarından şüphelenilen 6 şahıs ve bu şahıslara ait araçlar üzerinde yapılan aramada; kelebekli diye tabir edilen bıçak (1 adet), sustalı diye tabir edilen bıçak (3 adet), Browning marka silah (1 adet), Astra marka silah (1 adet), markasız el yapımı silah (1 adet), Kırıkkale marka silah (1 adet), 9 mm çapında fişek (28 adet), 7.65 mm çapında fişek (28 adet), boş şarjör (6 adet), av bıçağı (1 adet), tornavida (1 adet), suç aletleri ele geçirilmiş olup, şüpheli şahıslar gözaltına alınarak 23. 10. 2015 günü Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir ifadelerine yer verildi.  

Çalıntı Eşya Ticareti Muş Valiliği´nin açıklamasının devamında, il genelinde hırsızlık olaylarına yönelik yapılan operasyonlar sonucunda ise 1 kişinin çalıntı mal alım satımı yapıldığının tespit edildiği belirtildi. Yapılan operasyonla çok sayıda bilgisayar ve yazıcı ele geçirildiği belirtilen açıklamada: İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince il genelinde meydana gelen hırsızlık olaylarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda ise; hırsızlık malı alım satım işi yapan 1(bir) şahıs tespit edilmiş ve adli mercilerin talimatları gereği şahıstan temin edilen aşağıda listesi mevcut olan eşyalar ele geçirilmiştir; DELL marka İNSPIRON N4050 model 8PYPJP Seri Nolu siyah renkli dizüstü bilgisayar ve şarj aleti. General Mobile marka FX1CBUF50170CNA Seri Nolu MEB ibareli beyaz renkli tablet, Casper marka SR000824878 Seri Nolu beyaz renkli dizüstü bilgisayar ve şarj aleti, Hp marka Pavilion 6 serisi 584032-001 seri nolu gri renkli dizüstü bilgisayar, Asus marka Sonic Master ibareli seri nosu kazınmış olan dizüstü bilgisayar, Sanyo marka 82 ekran seri nosu kazınmış olan LCD TV, Canon marka KJPU04518 seri nolu  siyah renkli yazıcı, Samsung marka 070ABJEF10000GN seri nolu  fotokopi makinesi, Exper marka ET25801064026, Casper marka seri nolu mönitör,0001910863 seri nolu bilgisayar kasası, Grundig marka 9631430502323797 seri nolu monitör, İnca marka 529042803196 seri nolu klavye, Casper marka 0001043138 seri nolu bilgisayar kasası, ele geçirilen eşyaların müştekileri tespit edilmeye çalışılmaktadır.

Hırsızlık olaylarının aydınlatılabilmesi, olayın faillerinin kısa sürede tespiti ve yakalanabilmesi amacıyla, işyerlerinde güvenlik kamera ve alarm sistemlerinin bulundurulması, olay anında, olay yerine herhangi bir müdahalede bulunulmadan 155 polis ihbar hattının aranması, hırsızlık olaylarının önlenmesi veya doğacak zararın en aza indirilmesi açısından oldukça önemlidir. İlimizde her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı mücadelemiz kesintisiz sürdürülecektir denildi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri