Taş “Muş’taki genç nesile bakıldığı zaman ekonomik sıkıntılarında beraberinde getirdiği olumsuzluklarla ailelerin çocuklarına bakmakta zorlandığını ifade etti. Muş Ovası Spor Kulübü Başkanı M. Sıddık Taş Muş’ta gençlerin kahve köşelerinden ve madde bağımlılıklarından bir an önce alı konulmasını sağlayacak bir gelişme sağlanması gerektiğini kaydederek bizler ova yönetimi olarak ileriki dönemlerde kurmayı planladığımız spor kompleksi ile bunun sorunun önüne geçmeyi hedefliyoruz dedi.

Muş’taki genç nesile bakıldığı zaman ekonomik sıkıntılarında getirdiği olumsuzluklarla ailelerin çocuklarına bakmakta zorluk çektiğine dikkat çeken Taş “ gençliğimiz ya sokaklarda yada kahve köşelerinde geleceğini karartıyor. Biz ilk günden şimdiye kadar belirlediğimiz ve tek hedefimiz olan spor kompleksi kurma yolunda emin adımlarla ilerliyor ve bu amaçta istenilen bir konuma gelmek için mücadele ediyoruz. Yapılması gereken işler yetki sahibi olan yöneticilerimiz tarafından her defasında boy gösterisine dönüştürerek kamuoyuna yansıtılıyor. Bu yapılan hizmetlerin bir çoğu yapmakta geç kalınmış hizmetlerdir. Muş’ta ekonomiyi canlandıracak ve bu amaçta geleceğimiz olan gençlerimize iyi bir zemin hazırlanması gerekirken zaman aynı zaman şeklinde geçip gidiyor. Gençliğe yönelik ne gibi yenilik ve değişiklikler yapılabilir aşamasında yeni gelişmeler kaydedilmeli ve bu gidişe bir son verilmelidir” diye konuştu.

BAŞARININ ARKASINDAN KOŞMAK GEREKİR
Başkan Taş “ Amatör ligde mücadele eden ve hedef yolunu 3’üncü lig olarak belirleyen Muş Ovası Spor takımının şu anki durumuna da değinerek memleketimizin bir takımının bölgede olmayışı üzüntü verici bir noktadır. Muş’tan bir takımın mutlak bir şekilde 3’üncü ligde olması gerekirken ne yazık ki önünden başka bir yeri göremeyen insanlarımız tarafından Muş’un ve Muş gençliğinin geleceğini köreltiliyor. Her geçen gün geri dönüşü olmayan acı bir kayıp iken birilerinin çıkıp ta bu işe rehberlik etmesi gerekirken yetki sahipleri kendi dünyasında önünden başka bir yeri görmek nasip olmayan bazı insanlarımızda başka bir dünyada. Sezon bitimine az bir zaman kala takım olarak en iyi mücadeleyi verecek bir konumda olduğumuza inanarak elimizi taşın altına koymuş ve bu işi başaracağımıza inanıyoruz” dedi. Muş Ovası Gazetesi

 NULL