Vali Yardımcısı Hüseyin Göktürk, 2011 yılı SODES programı kapsamında finanse edilen ve Muş Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yürütülen ‘Gençler Meslek Ediniyor’ projesi kapsamında açılan kursu ziyaret etti. Muş Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi İl Koordinatörü Bülent Solmaz ve Koordinatör Yardımcısı Fethi Akman, proje yürütücüleri Salih Yazıcı ve Orhan Demirtürkoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette; Vali Yardımcısı Hüseyin Göktürk; bilgisayarlı muhasebe eğitimi alan gençlerle sohbet ederek, eğitim hakkında bilgi aldı.

Vali Yardımcısı Göktürk’e böyle bir kurs açtıkları için teşekkür eden kursiyer Damla Er, “Bizler okuldan sonra çalışarak geçimimizi sağlayacağımız bir işte çalışmak istiyorduk. Bu muhasebe kursunun açılması bizler için çok iyi oldu. Burada bilgisayarlı muhasebe konusunda çok iyi bir eğitim alıyoruz. Bu kursa katılmak isteyip de katılamayan birçok arkadaşımız var. Devletimiz bize bu kursu hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan sağladı. Ben arkadaşlarım adına bizlere bu imkanı sağlayan herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum.” dedi.

“VASIFLI ELEMANLAR YETİŞTİRİLİYOR”

Vali Yardımcısı Göktürk, yaptığı incelemeler sonucunda proje ile ilgili detaylı bilgiler aldı. Proje ile ilgili açıklamada Orhan Demirtürkoğlu, proje kapsamında eğitim alan gençlerin, proje sonunda bilgisayarlı muhasebe konusunda vasıflı birer eleman olarak piyasada rahatça iş bulabileceklerini belirtti.

Kursiyerlerin en iyi imkanlarla donatılmış sınıfta eğitim aldığını belirten Vali Yardımcısı Hüseyin Göktürk konuşmasında, “Kursiyerlerimiz ile samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Gençlerimizin iş hayatına atılmalarında büyük kolaylık sağlayacağına inandığımız bu proje ile ilimizdeki firmalar da ihtiyaç duydukları muhasebe eleman ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Hatta kursiyerlerimize iş teklifleri gelmeye başladığını öğrendim. Bu da desteklediğimiz projelerin, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına uygunluğu yönünden çok doğru olduğunu göstermektedir. Valilik olarak, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik bu gibi projelere desteğimizi devam ettirme gayreti içerisindeyiz. Amacımız daha çok insanımızı sosyal hayata, istihdama kazandırmaktır. Ben bu projede emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimize de aldıkları bu eğitim sonrasında güzel birer meslek sahibi olarak hayatlarında başarılar elde etmelerini diliyorum.” şeklinde konuştu. 

 Cihan Haber Ajansı