Yetiştirme Yurdunda düzenlenen geleneksel geceye, Vali Ali Çınar, Vali Yardımcısı Hüseyin Göktürk, İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz, ile yetiştirme yurdundan mezun olan öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.
Yetiştirme yurdu mezunlarının düzenlediği geleneksel moral, eğlence ve ödül dağıtma gecesinde başarılı öğrenciler ödüllendirildi.
Açılış konuşmasını Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği Başkanı Ferzende Emre, yetiştirme yurdunun onlarca gence umut ve ekmek kapısı olduğunu belirtti.
Gençlerin yetişmesinde yetiştirme yurtlarının umut ışığı görevi üstlendiğini ifade eden Emre, “Şunu çok iyi biliyoruz ki, gençliğimiz geleceğimizdir. Bu prensiple yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin yetişmesinde üstlenilen sorumluluğun bilincindeyiz. Otuz yılı aşkındır ilimizde faaliyet gösteren Yetiştirme Yurdumuz bu güne dek binlerce gencimize umut kapısı olmuş ve onları saygın birer fert olarak topluma kazandırmıştır. Türkiye’nin en büyük ailesi olarak bilinen SHÇEK, misyonu gereği ülkenin her tarafında binlerce çalışanıyla yaşlılarımıza, özürlülerimize, gençlerimize ve çocuklarımıza umut ışığı olmaya devam etmektedir. Bu bilinçte olan mezun gençlerimiz hiçbir zaman yetiştikleri bu sıcak aile ortamını unutmadılar. Bu bağlamda her yıl burada barınan kardeşlerimizle biraraya gelerek hasret gidermekte ve kendi imkanlarımızla başarılı olan çocuklarımızı ödüllendirmekteyiz.
“Hepimizin arzusu siz başarılı öğrenci kardeşlerimizin başarı halkasını genişleterek önümüzdeki yıllarda daha da fazla olması ve bu başarıyı yakalamak için devletimizin sizlere verdiği sonsuz imkanlardan faydalanarak çıtayı en üst seviyeye çıkarmak olmasıdır” diyen Emre, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler Devletimizin bize verdiği imkanlar dahilinde Ülke içinde çeşitli kademelerde ve kurumlarda görev aldık ve görevlerimizi layıkıyla yapmaya çalışmaktayız. Bize sunulan bu kadar çok imkanın hakkını verme ve bize gösterilen ilgi, şefkat eline vefa borcumuzu ödemek için devletine bağlı sinesi Vatan ve Millet sevgisiyle dolu kaliteli ve vasıflı birer vatandaş olma yolunda çok emek sarf etmemiz gerekir. Buradan siz değerli kardeşlerime seslenmek istiyorum: ‘hiçbir başarı çalışmadan, gayret göstermeden elde edilemez bunun için çok çalışmanız lâzım. ileride sizlerde bizler gibi Devletimizin çeşitli kademelerine ve kurumlarına yerleşerek hem kendinize, hem ailenize ve hem de hu cennet Vatana aşkla hizmet etme olanağı yakalayabilesiniz.’
Yapılan konuşmaların ardından başarılı öğrencilere ödüller verildi. Gecede yetiştirme yurdu öğrencilerini hazırlayıp sunduğu skeç gösterileri yapıldı. Müzik eşliğinde halaylar çekildi.

 Muş`un Sesi Gazetesi