Skip to main content

Geleceğin kan bağışçısı projesi tanıtıldı

Muş Haber Fotoğrafı

Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile gönüllü, karşılıksız ve düzenli kan bağışının arttırılması, kan teminindeki sorunların önlenmesini hedefleyen Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Teknik Destek Projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kızılay Muş Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kenen Şeker, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Karakaya, Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Yaşar Mümin Bozkurt, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yaparak proje hakkında bilgi veren İl Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Yaşar Mümin Bozkurt, proje ile kanın acil bir ihtiyaç değil, sürekli bir gereksinim olduğu gerçeğinden hareketle güvenli, düzenli ve yeterli kan tedariki için ülkemizdeki, gönüllü, düzenli ve karşılık beklemeyen kan bağışçılarının sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

Kanın tek kaynağının insan ve henüz başka hiçbir yolla üretilemeyen biyolojik madde olduğunu ifade eden Bozkurt, Tüm dünyada hastaların güvenli kan ve kan bileşenlerine ihtiyaç duydukları anda ve miktarda ulaşabilmeleri ise ancak gönüllü, karşılık beklemeyen ve düzenli kan bağışçıları aracılığı ile sağlanmaktadır. Bakanlığımız bu kapsamda; Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Kızılayı işbirliği ile gönüllü, karşılıksız ve düzenli kan bağışının arttırılması ve kan teminindeki sorunların önlenmesini hedefleyen Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Teknik Destek Projesi yürütmektedir dedi.

Kızılay Muş Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kenan Şeker ise, Biz de bu projemizle kanın acil bir ihtiyaç değil, sürekli bir gereksinim olduğu gerçeğinden hareketle, güvenli ve yeterli kan tedariki için ülkemizde ki gönüllü, düzenli ve karşılık beklemeyen kan bağışçılarının sayısını artırmayı amaçlıyoruz ifadelerini kullandı.

Özelde Muşta ve genelde ülkede kan ihtiyacının karşılanması için bu projenin önemini vurgulayan Şeker, Bu bağlamda projenin amacına ulaşması için siz basın emekçilerine ve kurum çalışmalarına desteğiniz çok önemlidir ve biliyorsunuz ki önümüzdeki hafta 24 Kasım Öğretmenler Günü. Buradan değişen yeni müfredatlarla geleceğin kan bağışçılarının yetiştirilmesinde çaba harcayan öğretmenlerimiz başta olmak üzere okul yöneticilerimiz ve kan bağışı eğitmenlerimizin, tüm öğretmenlerin gününü kutlarım şeklinde konuştu.

Şekerin konuşmasının sonrasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Karakaya da bir konuşma yaparak, ellerinden gelen bütün desteği vereceklerini belirtti. Karakayanın konuşmasının ardından, Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç da bir konuşma yaparak, projenin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri