Milli Eğitim Bakanlığının her yıl düzenlediği “Bu Benim Eserim” adlı Matematik ve Fen Teknolojileri proje yarışmasına Merkez Gazi İlköğretim Okulu “Matematik- Evren ve Var Oluş” adlı projesiyle Van Bölge Elemeleri sonucunda ilimizden seçilen 5 proje arasında yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığının her yıl düzenlediği “Bu Benim Eserim” adlı Matematik ve Fen Teknolojileri proje yarışmasına Muş Merkez Gazi İlköğretim Okulu “Matematik-Evren ve Var Oluş” adlı projesiyle Van Bölge Elemeleri sonucunda ilimizden seçilen 5 proje arasında yer aldı. “Bu Benim Eserim” Projesi kapsamında ilimizi temsil edecek olan Gazi İlköğretim Okulu “Matematik-Evren ve Var Oluş” adlı projesiyle başarı bekliyor. 14–15 Nisan 2009 tarihleri arasında Van ilinde yapılacak olan proje sergileri sonucunda Bölge Bilim Kurulu tarafından seçilirse Mayıs ayında Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığının düzenleyeceği sergiye katılma hakkı kazanacaktır. Van Bölge elemelerine Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinden Samet Berkay Doğan, Furkan Keskintaş ve Matematik Öğretmeni Zeynep Erkoç’un katılımıyla gerçekleşecek. “Bu Benim Eserim” adlı proje kapsamında öğrencilerinin başarılı projelerinin derece alacağına inandıklarını belirten Gazi İlköğretim Okulu Müdür Vekili Kazım Elitaş, başarı dileklerinde bulundu. Okul İdarecisi Elitaş, yaptığı değerlendirmesinde “Milli Eğitim Bakanlığının her yıl düzenlediği “Bu Benim Eserim” adlı Matematik ve Fen Teknolojileri proje yarışmasına Muş Merkez Gazi İlköğretim Okulumuz “Matematik-Evren ve Var Oluş” adlı projesiyle Van Bölge Elemeleri sonucunda ilimizden seçilen 5 proje arasında yer aldı. “Bu Benim Eserim” Projesi kapsamında ilimizi temsil edecek olan Okulumuz “Matematik-Evren ve Var Oluş” adlı projesiyle kendilerine başarı dileklerinde bulunuyoruz. İnanıyoruz ki öğrencilerimizin hazırladığı bu projeleri onlara güzel bir ödül olur. Bu ödül okulumuzla birlikte ilimizin okullarına da yansır.

14–15 Nisan 2009 tarihlerinde Van ilinde yapılacak olan sergi sonucunda Bölge Bilim Kurulu tarafından seçilecek olan projeler Mayıs ayında Ankara ilinde Milli Eğitim Bakanlığının düzenleyeceği sergiye katılmaya hak kazanmış olacaklardır. Biz bu başarıyı bekliyoruz. Öğrencilerimin bunu başaracağını da biliyoruz. Oldukça güzel ve kaliteli bir proje hazırlamışlar. Genç beyinlerin başarılı eğitimcileri olan öğretmenimiz Zeynep Erkoç’a da sonsuz teşekkür ediyoruz. Öğretmenimizin başarısı oldukça büyük, öğrencilerine öncü oluyor ve öğrencilerini en iyi şekilde yetiştiriyor. Aynı şekilde bütün öğretmenlerimizin zaten gayesi ve emekleri bu başarıların gelmesi içindir. Geleceğimiz olan bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi. Günaydın Muş Gazetesi