Yılmaz, batının Türkiyeye taraflı bir şekilde baktığına dikkat çekerek bunun örnekleri için Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün günlük çıkardığı uluslararası basının her kesiminden haberlerin yer aldığı dünya bültenine bakılmasını tavsiye etti. 24 Haziran’da yapılacak seçime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, Ekonomi üzerinden algı operasyonları yürütülüyor dedi.

Bingöl Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün düzenlediği ‘Yerel Medya Buluşmaları’ kapsamında Muş, Diyarbakır, Muş, Elazığ ve Bingöl’den yerel medya mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin sıkıntılarını dinleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, aynı zamanda gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Batının Türkiyeye önyargılarla baktığını dile getirerek, bu durumu kendi seçim bölgesinde yaşanan bir örnek ile anlatan Yılmaz, Biz doğu için, Bingöl için şikayet ederiz batıdan bakıyorlar buranın gerçeklerini görmüyorlar, önyargılarla bakıyorlar. Bir olay olduğunda çok abartıyorlar diye söyleriz. Aynı şey batıdan Türkiyeye doğru yapılıyor dedi. Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yaptığında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün günlük çıkarmış olduğu dünya bültenini okuduğunu ve batının ne kadar taraflı bir şekilde Türkiyeye baktığını dile getirdi. Uluslararası basından haberlerin yer aldığı bültene herkesin bakmasını tavsiye eden Yılmaz, O bültene bakın Türkiyeden mi bahsediyorlar başka ülkeden mi bahsediyorlar anlaşılmıyor. Ama Türkiyeye gelip gören insanlar bunun böyle olmadığını görüyorlar. Sonuçta piyasa aktörleri algılardan ziyade realiteye bakıyor dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, ekonomimizin hızlı bir şekilde büyümeye devam edeceğini belirterek ekonomi üzerinde algı operasyonları yürütüldüğünü, baskı oluşturulmaya çalışıldığını ve kredi derecelendirme kuruluşlarının seçimler öncesinde negatif haberler yapmasının tesadüf olmadığını söyledi. Yılmaz, güçlü meclis ile kanun yapma tekeli sadece mecliste olacak, kuvvetler ayrılığı ile yasama ve yürütme organlarının her biri daha güçlü hale gelecek, bakanlıkların sayısının azalmasıyla karar alma süreçleri kolaylaşacak ve 2023 hedeflerimize daha güçlü yürüyeceğiz dedi.
AK Parti hükümetleri döneminde Doğu ve Güneydoğu Anadoluda bölgesel farklılıkları gidermek amacıyla önemli kamu ve özel yatırımlarının yapıldığına dikkat çeken Yılmaz, bu anlamda bölgesel kalkınmada yaşanan sorunların aşıldığını ancak bölgenin gelişimi için daha fazla yatırıma ihtiyaç olduğunu, Kalkınma Ajansları kanalıyla çok kapsamlı teşvik programlarının hayata geçirildiğini vurguladı.

 

FıratDemir