MUŞ İLDER’in bu yıl da düzenlediği turnuva 10 Ekim’de başladı. 14 takımın ve 200’ün üzerinde futbolcunun forma giyerek katıldığı halı saha turnuvası Hamitler Spor Tesislerinde gerçekleşti. Birbirinden heyecanlı ve çekişmeli maçlara sahne olan turnuva maçları başta gençler olmak üzere oldukça fazla ilgi gördü. 16 Aralık’ta yine büyük bir izleyici kitlesi önünde gerçekleşti. Final Maçı’nı izleyenler arasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Belediye Başkan yardımcıları, Partilerin İl ve İlçe Teşkilatı üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, birçok dernek başkanı da vardı.

NETTECH SPOR’un penaltı atışları sonunda şampiyonluğunu ilan ettiği final maçı sonunda kupa töreni yapıldı.

TUTKUNDAN TEŞEKKÜR

MUŞ İLDER Başkanı Mehmet Veysi Tutkun ödül töreninde yaptığı konuşmada , Hepimiz çeşitli sebepler yüzünden doğduğumuz topraklardan göç ederek doyduğumuz topraklara yani Bursa’ya yerleşmişiz. Bursa’da Her meslek dalında iştigal eden hemşerilerimiz doğdukları toprakların örf adet gelenek ve görenekleri ile kültürünü Bursa’da yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak amacıyla Dernek ve Federasyon kurmuşlar ve düzenledikleri çeşitli etkinliklerle memleketimizin adını Bursada başarıyla temsil etme mücadelesini vermekteler. Biz de MUŞ İLDER olarak düzenlediğimiz sportif sosyal ve kültürel etkinliklerle memleketimizin adını duyurmaya çalışıyoruz. Yıllar öncesinde ektiğimiz fidanların meyvelerini ise almaya başladık. Bugün de 7.sini düzenlediğimiz halı saha futbol turnuvası ödül töreni için buradayız. Ben turnuvanın düzenlenmesinde katkıda bulunan Futbol Turnuvası Komitesi’nde görevli arkadaşlarım Fecri Bilgin, Mümtaz Asya, Mehmet Şakir Balkaya, Mehmet Deniz ve İsmail Elitaşa ve ödül törenine katılan belediye başkanlarıma ve hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bu sene 7.sini gerçekleştirdiğimiz geleneksel halı saha futbol turnuvasına katılan takım ve yöneticilerine, Batmaz Hakem Grubu’na tekrar teşekkür eder kutluyorum. Yaklaşık 2 ay süren turnuvanın mücadelesinde bizlere zevkli ve heyecanlı müsabakaların gerçekleşmesine imza atan futbolcu kardeşlerimi kutluyorum centilmence mücadele sergiledikleri içinde onları tekrar tebrik ediyorum. dedi.

Aktaş, Kalite var.

Kupa törenine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş konuşmasında; Dünyada ve Türkiye futbol popüler bir spor ama bir o kadar zarar veren bir unsur haline dönüşebiliyor. Her iki maçın hem üçüncülük maçı hem şampiyonluk maçının uzaması penaltılara kalması burada kalite var anlamına geliyor. Yedi yıldır bu organizasyonu sırf hemşeriler arasında dayanışmayı kaynaştırmayı arttırmak adına yapılması ve bunu da burada iyi uygulanıyor olmasından dolayı da ben özellikle Mehmet Veysi Tutkun başkana ve turnuva komitesine teşekkür ediyorum. Aktaş konuşmasına şöyle devam etti; MUŞ İLDER’in her ay düzenlediği KonuşMuş programına da katildim. Gerçekten çok kaliteli, farklı, farkındalık oluşturan programlara imza atıyorlar. Bu yönleri ile kutluyorum. Yine daha önce KOSGEB işbirliği ile yapılan sertifika takdim programına katılmıştım. Sadece Muşlu kardeşlerimizin belge alacağını düşünmüştüm. Gerek hanımefendilerden gerekse beyefendilerden oluşan kursiyerlerin Türkiyenin farklı yörelerinden olmasından çok mutlu olmuştum. Bu da bu derneğin ne kadar kapsayıcı olduğunun göstergesidir. Kendilerini kutluyorum.

Sözlerinin sonunda turnuvada dereceye giren takımları kutlayarak başarı dileklerini yeniledi.

Bozbey , Zor Koşullarda Başladı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de konuşmasında; Öncelikle emeği geçenleri kutluyorum şeklinde başladı MUŞ İLDER Futbol Turnuvasını şöyle anlattı; Asya spor tesislerinde başladı, zor koşullarda başladı bazen yağmurla bazen başka engellerle mücadele edildi. Tabi ki görevli arkadaşlarımız her konuya anında müdahale ederek bu maçların en güzel şekilde tamamlanmalarını sağladılar. Bu anlamda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çok güzel müsabaka oldu netice penaltılara kadar gitti. Penaltılar da şans işi. Şans da NettechSpor’a güldü. kendilerini tebrik ediyorum. şeklinde konuştu.

 

Fırat Demir Haber 49 Gazetesi