Muş Gençlik Merkezi folklör takımı, İl Genel Sekreteri Ahmet Güngör’ü makamında ziyaret ederek kendilerine verdikleri desteklerden ötürü teşekkür etti. 18-19 Mart 2006 tarihleri arasında Tokat’ta yapılan ‘Gençlik Merkezleri Arası Folklor Grup Yarışmaları’nda üçüncü olan Muş Gençlik Merkezi Folklor Ekibi’ni makamında kabul eden İl Genel Sekreteri Ahmet Güngör, folklorun kültürü yaşatan önemli bir aktivite olduğunu söyledi.


Folklorcuları gösterdikleri başarıdan ötürü kutlayan Güngör, “Bizler her türle desteğe hazırız. Bugünlerde okullardaki şiddeti önlemek ve gençliği huzur ortamına çekmek için sosyal aktivitelere ilginin artırılması lazım. Gençleri folklor, tiyatro, futbol gibi sosyal aktivitelere yönlendirmeliyiz ki şiddete karışmasınlar. Ekip, Tokat’ta üçüncülük alarak Muş’a döndü. Ama bundan sonraki yarışmada kendilerinden birincilik bekliyoruz. Yerel yönetim reformlarıyla bu tür imkanların daha fazla desteklemesi gerekir” dedi.


1 Eylül 2006 tarihinde Antalya’da yapılacak olan Gençlik Merkezleri Arası Türkiye Folklor Yarışması’na katılacaklarını söyleyen Muş Gençlik Merkezi Şube Sorumlusu Mehmet Sıdık Söylemez, Antalya’dan dereceyle dönmeyi hedeflediklerini söyledi. Gençlik Merkezi olarak 12-16 ve 24 yaş arası gençler hitap ettiklerini ve 187 üyeleri bulunduğunu bildiren Söylemez, “Madde bağımlısı 3 genci kötü alışkanlıklarından kurtarmayı el birliğiyle başardık. Tokat’ta üçüncü oluşumuzun sebebi, kostüm sıkıntısından kaynaklanmıştır. Çünkü her yarışma arası öğrenciler kostümlerini birbirlerine ödünç verip giyinerek sahneye çıktı. Eğer kostüm sayımız yeterli olsaydı birincilikle dönebilirdik. Gençlik Merkezi’nde bilgisayarımız, bir sandalyemiz dahi yok. Yetkililerden bu konuda destek bekliyoruz” diye konuştu. Haber: Kadir Tunç

 NULL