“Ezgi Dergisi” Muş’ta bir ilki gerçekleştirdi. Muş’un tek edebiyat, kültür, sanat ve moda dergisi olma özelliği taşıyan “Ezgi Dergisi” düzenlenen kokteyl ile okuyucularıyla buluştu. Hafta sonu Aksa Cafe’de düzenlenen tanıtım kokteyline Vali Ali Çınar, İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz, İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, Ezgi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gül Hatice Babaoğlu, Ezgi Dergisi Yayın Koordinatörü Sezgin Yalçıner ve çok sayıda davetli katıldı.
Tanıtım kokteylinin açılış konuşmasını yapan Sezgin Yalçıner, Ezgi Dergisi’nin yayın hayatına başlama süreci ile bilgilendirmede bulundu.
Kısa süre içerisinde geniş bir kitleye hitap etmeyi başardıklarını belirten Yalçıner, “İlimizin edebiyat, kültür ve sanat alanındaki eksikliğini doldurabilmek amacı ile böyle bir oluşum içine girdik. Edebiyat kültür sanat ve moda temalı dergimiz geniş bir kitleye hitap etmektedir.
Birinci sayımızın çıkmasıyla yaşadığımız hazzın tarifi mümkün değildir. Yolumuza devam ederken coşkumuzu, heyecanımızı hiç yitirmedik. Üçüncü sayımızı siz değerli okurlarımızla paylaşmaktan onur duyuyoruz. Dergi çalışmalarımızın ışığı altında fotoğraf sanatına duyduğumuz ilgiyi, bir grup fotoğraf aşığı ile birlikte Muş Fotoğraf Sanatı Derneği çatısı altında somutlaştırmaya karar verdik.”dedi.
Yalçıner, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimizin fotoğraf sanatı üzerine kurulmuş ilk derneği de bu şekilde meyvelerini verdi. Muş Fotoğraf Sanatı Derneği çatısı altında üyelerimizin çalışmalarını içeren bu sergiyi de dergimizin kokteyli eşliğinde sizlerle paylaşmak istedik. Bu tatlı telaşımızda bizleri yalnız bırakmayan Ezgi Dergisi Çalışanlarına, Muş Fotoğraf Sanatı Derneği üyelerine ve siz değerli konuklarımıza çok teşekkür ediyorum.”
Yalçıner’in konuşmasından sonra Vali Ali Çınar ve İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz, Ezgi Dergisi ve Muş Fotoğraf Sanatı Derneği üyelerince açılan fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

 Muş`un Sesi Gazetesi