Çorum İl Jandarma Komutanlığına atanan Bölük için, Polis evinde veda yemeği düzenlendi. Düzenlenen yemeğe Vali Erdoğan Bektaş, Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Jandarma Albay Dursun Ertuğrul, Vali Yardımcısı Okan Leblebicer, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Eyüp Bölük, Daire amirleri ve çok sayıda köy koruyucuları katıldı.

İl Jandarma Komutanı Eyüp Bölük için düzenlenen veda yemeğinde konuşma yapan İl valisi Erdoğan Bektaş, Memurluğun cilvesinin de gelip, gidici olduğunu söyledi. Bektaş; Değerli komutanımız ve komutanlarımız sevgili arkadaşlarımız sevgili misafirler bu akşam malum Eyüp albayımızı uğurluyoruz. İki sene Muş’ta görev yaptı, zor bir zamanda görev yaptı, ama gördüğümüz kadarıyla öğrendiğimiz kadarıyla zorluğu kimseye hissettirmedi. Bu zorluğu sırtlayarak göğüsleyerek herkesle iyi iletişimi kurarak ve sağlayarak güzel bir çalışma dönemini sonunda neredeyse kazasız belasız alnının akıyla başarılı bir şekilde tamamlayarak aramızdan ayrılıyor. Memurluğun cilvesi bu bizde geliyoruz gidiyoruz. Bu sürede adımızı güzellikle bahs ettirmemiz lazım. Bizde burada bir takım hatıralar anılar depolayarak onsuz hayatımıza devam edeceğiz. Eyüp albayımızın da bu süreyi burada çok iyi geçirdiğine inanıyorum. Çok kısa süre beraber olduk, ama gerçekten insanlığı ilişkileri yakınlığı görev anlayışı bakımından her türlü takdirim üzerindedir. Kendisini buradaki güzel hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum. Diliyorum; bundan sonra çalışacağı yerlerde de ailesiyle huzurlu mesut bir hayat diliyorum. Evet, geliriz başlarız sıkıntılar çileler olur ve hepsi unutulur gider ve sonunda da giderken ardınızda böyle güzel gülen yüzle güzel hatıralar güzel anlayışlar bırakmak herkese nasip olmaz. Eyüp albayımızı bu açıdan takdirle tebrikle uğurluyoruz. Tekrar ailesiyle mutluluklar saadetler diliyorum” dedi.

Muş’ta göreve altı ay önce başladığını ve bu kısa süre zarfında Jandarma Kıdemli Albay Eyüp Bölük ile birçok çalışmalarının olduğunu söyleyen, İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert kendisine yeni görev hayatında başarılar diledi. Mert; “Ben burada kısa süredir çalışıyorum. Yani altı aydır çalıştığımız sayın jandarma komutanımız Eyüp Bölük’ün başka bir göreve atanmasından dolayı veda etmek için toplanmış bulunuyoruz. Hepinize hoş geldin diyorum. Bu gecemizde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ben yine her zaman diyorum ki şehirler her ne kadar farklı olursa olsun gönüllerimiz hep aynıdır. Yani sayın valimizin sağ ve sol kolu olarak asayişi hep birlikte düşündük, hep birlikte çalıştık ve ayrı bir kuruluş olarak değil sanki kendi kurumumuzun bir parçası olarak gördük. Altı ay içerisinde gerçekten benim şehir anlamında olsun öğrendiğimiz paylaştığımız çok şey oldu. Ben kendisine çalıştığım süre zarfında hem bana hem teşkilatımıza vermiş olduğu desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Kendisine hem iş alanın da hem aile alanında özel hayatında başarılar ve mutluluklar diliyorum” dedi.

Muş il Jandarma komutanlığından, Çorum İl Jandarma komutanlığına tayini çıkan Eyüp Bölüm kendisi için düzenlenen veda yemeğinde duygulu anlar yaşayarak Arzu veda diledi. Bölük; “İki senedir görev yaptığım Muş’ta öncelikle tüm Muş’lu vatandaşlarımızın huzur güvenlik ve emniyet ile ilgili her çalışmamızda herhangi bir sorun olmaması yönünde çalışmalar yaptım. Ayrıca yine köylerdeki vatandaşlarımızla iyi ilişkiler kurmaya çalıştım. Burada da sağladığımız başarıda başta sayın valim olmak üzere tüm kamu kurumlarını amir ve memurlarının çok büyük katkısı olduğu herkes tarafından ayrıca bilinmektedir. Ben bu katkılardan dolayı sayın valim olmak üzere tüm kamu kurumlarının amir ve memurlarına büyük şükranlarımı sunuyorum. Şimdiye kadar çeşitli yerlerde görev yaptım, inanın Muş’ta görev yaptığım iki sene boyunca almış olduğum mutluluğu azmi hiçbir yerde almadım. Almamamın nedeni benim değerlendirmem sizlerin Muş’lu vatandaşlarımızın başta sayın valim olmak üzere konuklarımızın güzelliği dostluğu ve arkadaşlığı olduğu inancındayım. Eğer ben burada görevimi başarılı bir şekilde yerine getirdiysem, bunda başta sayın valim olmak tüm konuklarımızın ve Muş’lu vatandaşlarımızın çok büyük katkıları olmuştur. Ben herkese teşekkürlerimi sunarak arzu veda diliyorum” dedi.

 Muş Ovası Gazetesi