MHP İl Başkanı Sadullah Tetik, referandumda evet oyu vereceklerini açıklayan eski ülkücülere tepki gösteren bir basın açıklamasında bulundu.

Tetik yaptığı basın açıklamasında: “Kendilerini eski ülkücü diye gösteren şer odaklarına ve ihanet şebekelerine seslerini kesmelerini öğütlüyorum. Birlik beraberliği sağlamalıyız, AKP.tuzağına düşmemeliyiz. Yollarını yıllar önce MHP den ayıran ve farklı kulvarlarda yürüyen, ülkümüzle, sevdamızla ilişkisi kalmamış o paçavraların, kendilerini hala eski ülkücü diye gösterip, Biz 12 Eylül ün intikamını almak için referandumda evet oyu kullanacağız demeleri, onların haddini bilmezler, hallerini, çifte yüzlerini ortaya koyması açısından son derece önemlidir. Camiamızda isimleri artık anılmayan bu kişiler bilmeliler ki, söylemleri ve eylemleri ile kendilerini tamamen tüketmiş ve yok olmuşlardır. Seçim zamanı davaya küsmek olmaz.

Davada görev alınır,daha sonra konuşma hakkı doğar.Görev almaz, efendim biz eski ülkücüyüz, diyerek perde arkasında MHP’ye zarar veremez, ona da müsaade etmeyiz .Davalar kalıcı olmalı, birlik beraberlik sağlanmalı, tek vücut olup, varlığımızı hissettirmeliyizb İşte ben buna Ülkücü derim. Ülkücü Allah korkusunu bilir, davasına sadık olur. Şimdiye kadar ülkücülük, milliyetçilik gibi önemli kavram ve değerlerin yanı sıra din, kitap, peygamber gibi ortak inanç ve değerlerimizi kişisel çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanmaktan geri durmayan rantiyecilere bir cevap da, Genel Başkan ımız Devlet Bahçeli nin, Biz, kendisine eski ülkücü veya eski MHP li diyerek, gittikleri yerin bir türlü yenisi olmayı beceremeyen ve itibarlarını hala bu kutlu hareketin etkisi ve müsvettesi olarak ayakta tutmaya çalışanların tuzaklarına düşmeyeceğiz sözüyle veriyorum” dedi. Muş Ovası Gazetesi