Muş Merkeze bağlı Akpınar köyünde yaşayan 27 yaşındaki Ersin Koçhan, kayınpederinin evinde bulunan eşiyle barışmak için, Murat Nehri’nde intihar edeceğini belirterek ortadan kayboldu. Nehir kenarında elbiseleri bulununca arama çalışmaları başlatılırken Koçhan’ın, şehir merkezinde görüldüğü ihbarı geldi.

Ailevi nedenlerle kayınpederinin evinde bulunan eşiyle barışmak için, intihar süsü vererek ortadan kaybolan Ersin Koçhan, olayın üzerinden 24 saat geçtikten sonra Muş merkezde görüldü. Akrabalarına GSM ile mesaj çekerek intihar edeceğini söyleyen Ersin Koçhan, Akpınar köyü yakınlarından geçen Murat nehri kenarına gelerek, elbiselerini çıkardı. Elbiselerin bırakıldığı yerde ayakkabıları göremeyen kolluk kuvvetlerinin bu durum dikkatini çekti. Bu sabah 08.00’da sivil savunma ekipleri harekete geçerek, olay yerinde arama kurtarma çalışmalarını başlattı. Van Sivil Savunma Müdürlüğünden de dalgıçlar gelerek, arama kurtarma çalışmalarına başladı. Ersin Koçhan’ın elbiselerinin bulunduğu Murat nehri kenarı ise, köylülerle dolup taştı. Ersin Koçhan’ın babası Alaattin Koçhan, oğlunun akrabalara mesaj çekerek intihar edeceğini ve elbiselerini çıkarttığı yerde de bir mektup bıraktığını, eşiyle arasının iyi olmamasından dolayı Murat nehrine atlayarak intihar edeceğini söylediğini belirtti. Durumdan oğlunun kayınpederinin sorumlu olduğunu belirten Baba Koçhan, “Oğlumun kayınpederi, kızlarını oğlumdan almak için her yola başvuruyorlardı. Zaman zaman askerler ile gelip ben evde olmadığım zaman kızlarını alıp götürüyorlar. Oğlumda bunun için intihar etti” diye konuştu.

ŞEHİR MERKEZİNDE GÖRÜLDÜ

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken ve olayın üzerinden yaklaşık 24 saat geçtikten sonra, Saat 17.00’de telefonla gelen ihbar üzerine, Ersin Koçhan’ın şehirde görüldüğü, kendisini görenleri fark edince koşarak uzaklaştığı bilgisi geldi. Bunun üzerine sivil savunma ekipleri arama kurtarma çalışmalarını durdurdu. CiHAN