Muş’un Hasköy ilçesinde gerçek polis vatandaş kaynaşmasının yaşanması için alışıla gelmişliğin dışında kapalı salon yerine çarşı meydanında yapıldı. 10 Nisanda yapılması gereken 162 ci polis haftası kutlaması yağmur nedeni ile açık havada yapılacağından ertelenmek zorunda kaldı.

Hasköy çarşı meydanında 1000 kişi davul zurna eşliğinde halay çekip Türkü söylediler. İlçe kaymakamı Murat sefa Demir yürek Muş Emniyet Müdürü Mehmet Özkan,İlçe Emniyet Amiri Muhittin Ergenek Halkla kol ,kola saatlerce davul zurnalı halay çekip gerçek devlet vatandaş işbiliğini sergilediler.

Polis vatandaş katılımı ile halay çekmek isteyen vatandaş çarşı merkezinde geniş çemberler oluşturur iken İlçe halkı saatlerce gösterileri izlediler.Halay çekmek için ilçe halkı dakikalarca sıra beklemek zorunda kaldı.

Polis haftası töreninde genç-yaşlısı kol kola halay çekerken Şehit aileleri ise ellerinde Türk bayrakları ile halay çekip oyuna katıldılar.Tören toplu olarak Türkiyem Türküsü ile sona erdi.

İlçe kaymakamı Murat Sefa Demiryürek” Polis haftası münasebeti nedeni ile kapalı alan yerine bu yıl ilk olarak açık havada bir şenlik havası içinde kutlamak istedik.İlçede polis vatandaş işbirliği yıllardan beri kanıtlandığı ilçe’ şimdiye kadar hiçbir olumsuzluğun yaşanmadığı bu birlik ve beraberliğin bu günde birlikte saatlerce halay çekerek kutladıklarını gösterdiklerini” söyledi. Haber: Menan Esenci / Hasköy

 NULL