Skip to main content

Eğpitim camiası Filistin için seferber oldu

Muş Haber Fotoğrafı

Milli Eğitim Bakanlığı, Filistin için nakdi yardım kampanyası başlattı. Tüm Bakanlık personeli ve ilköğretim-lise öğrencilerini kapsayan kampanya, 19 Ocak a kadar devam edecek.

Kampanya çerçevesinde toplanan paralar, peyderpey Filistin e gönderilecek. Filistin için bugün başlatılan yardım kampanyası için Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik imzası ile 81 il valiliğine genelge gönderildi. Konu ile alakalı olarak açıklama yapan Muş milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, Kampanyanın tamamen gönüllülük esasına dayandığı belirtilerek, bütün devlet ve özel okullardaki öğretmen ve personelin yanı sıra öğrenciler yardım yapmaya davet edildiğini belirtti. Yardımların, illerde valilikler, ilçelerde ise kaymakamlıklar tarafından oluşturulan komisyonlar aracılığıyla organize edileceğini vurgulayan Bayraktar, “Yapılacak yardımlar için tüm öğrencilere velililerine vermek üzere birer zarf dağıtılacak. Zarfın içinde ise yardım mesajı içeren mektup olacak. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik in isim ve imzasının yer aldığı mektupta şu mesaj var: “Filistin de İsrail in saldırıları sonucunda yüzlerce sivil ve çocuk hayatı kaybetmiş, binlercesi yaralanmış, insanlar işgal ve abluka sonucu en zaruri ihtiyaçlarını bile gideremez duruma düşmüşlerdir. Filistin deki insanlık dramının mağdurlarıyla dayanışma içerisinde olmak ve oradaki çocuklara destek vermek üzere Milli Eğitim Bakanlığı olarak bir yardım kampanyası açmış bulunuyoruz. Gerekli duyarlılığı göstereceğiniz inancı ile selam ve saygılarımı sunarım.” Diyerek Bakan Çelik’in kampanyaya destek olmak amacı ile zarfın içine imzasını taşına mektubu bıraktığını ifade etti. 19 Ocak akşamına kadar sürecek kampanya çerçevesinde il ve ilçelerde toplanan paralar, Ziraat Bankası Ankara Bakanlıklar Şubesi nde açılan 18181818 numaralı hesaba yatırılacak. Bu paralar daha sonra Başbakanlık aracılığıyla Filistin halkının acil ihtiyaçları karşılamak üzere gönderilecek.

VELİLERE MEKTUP
Kampanya ile ilgili bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Bayraktar, Filistin de bir insanlık dramının yaşandığını belirterek, İnsanların yaşanan işgal ve uzun süredir devam eden ambargo nedeniyle temel ihtiyaçların had safhaya ulaştığını söyledi. Bayraktar, “Yardım için hiç kimse zorlanmayacak. Ancak duyarlı halkımızın bu kampanyaya gerekli ilgiyi göstereceğine inanıyoruz. Belki bu yardımlar oradaki savaşı durduramayacak ama hiç olmazsa yapacağımız yardımlarla bir taraftan onların yanında olduğumuzu ifade ederken, diğer yandan yaralarına merhem olacak.” şeklinde konuştu. Bayraktar son olarak Öğretmenler, Öğrenciler ve velilerin bu kampanyaya destek çıkmalarını beklediklerini kaydederek sözlerini tamamladı.

 Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri