Skip to main content

EGM’nin bayram planı

Muş Haber Fotoğrafı

      Emniyet Genel Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan Bayramı´nda yoğunlaşacak trafik nedeniyle gerekli tüm tedbirler alındığını açıkladı. Ana yol güzergâhlarında helikopterlerle trafik denetimi yapılacak. Otobüslere yolcu olarak bindirilecek personel tarafından bindiği araç, sürücüsü, güzergâhtaki ekip ve diğer araçlar üzerinde denetleme yapılacak.

Ayrıca GSM operatörlerince kendi abonelerine, trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik uyarıcı mesajlar gönderilmesi için talepte bulunuldu. Emniyet Genel Müdürlüğü´nün bayram tedbiri ile ilgili yaptığı açıklama: Ramazan Bayramı tatili süresince yoğunlaşacak trafik akımının kesintisiz sürdürülebilmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde seyahat edebilmelerinin sağlanması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğünce gerekli trafik tedbirleri alındı.

Bu kapsamda; ana yol güzergâhlarında helikopterlerle trafik denetimi yapılacak. Otobüslere yolcu olarak bindirilecek personel tarafından bindiği araç, sürücüsü, güzergâhtaki ekip ve diğer araçlar üzerinde denetleme yapılacak. Yol güzergâhlarında sivil araçla seyahat eden vatandaş görünümünde denetleme ekipleri görevlendirildi.  Vatandaşın ve diğer sürücülerin ihbarlarının alınması ve ivedi değerlendirilmesi amacıyla gerekli tedbirler alındı. Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) ve Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) ile kesintisiz kameralı denetim yapılacak. Bazı yollarda kurulan ortalama hız tespit sistemleri ile ortalama hızı ölçülerek sürücünün aşırı hız yapıp yapmadığı tespit edilecektir. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler ve diğer toplu taşıma araçları, terminallerde ve güzergâhlarda denetlenecek, yetkisiz (korsan) yolcu taşıma faaliyetlerine izin verilmeyecek denildi.  

Özgürlük; Ödev ve Sorumluluktur Trafik kazalarının ve özellikle sürücülerin kusurlarından kaynaklı oluşan maddi ve manevi kaybın önlenmesi konusunda herkesi sorumluluk almaya davet eden Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamanın devamında şunlar dile getirildi:GSM operatörlerince kendi abonelerine, trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik uyarıcı mesajlar gönderilmesi için talepte bulunuldu.Daha etkin görev ifa etmek amacıyla bayram tatili süresince trafik görevlilerinin izinleri yeniden planlandı.

Trafik kazalarının ve özellikle sürücülerin kusurlarından kaynaklı oluşan maddi ve manevi kaybın önlenmesi konusunda herkese görev ve sorumluluk düştüğü açıktır. Özgürlük aynı zamanda, kişinin topluma, ailesine ve diğer kişilere karşı olan ödev ve sorumluluklarını da içermektedir. Unutmayalım ki, her bir insanımızın hayatı bir anlık dikkatsizlik ve kural tanımazlık sonucu yitirilmeyecek kadar değerlidir.   İhbar ve İstekte Hassasiyet Gösterilsin İl Emniyet Müdürlüklerinden; alışveriş merkezleri, pazar yerleri, çarşılar, piknik alanları ve plajlar gibi bayram süresince halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde daha yoğun tedbirler alınacağı belirtilen açıklamada şunlar ifade edildi: Ramazan Bayramı süresince genel güvenlik ve asayişin sağlanması, halkımızın huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri adına Emniyet Genel Müdürlüğünce ek tedbirler belirlendi. 

Bu kapsamda; İl Emniyet Müdürlüklerinden; alışveriş merkezleri, pazar yerleri, çarşılar, piknik alanları ve plajlar gibi bayram süresince halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı yaya ve motorize ekip sayısının artırılması, şehirlerarası otobüs terminali, gar, hava ve deniz limanları ile şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarında oluşabilecek yoğunluklar dikkate alınarak kontrollerinin artırılması, mezarlıklar bayram tatili süresince yoğun olarak ziyaret edileceğinden gerekli güvenlik önlemlerinin alınması, muhtemel olayların önlenmesi veya vatandaşlarımızın huzurunu bozan davranışların men edilmesi ve aranan kişilerin yakalanması amacıyla umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin kontrol edilmesi, vatandaşlarımızın bayram ziyareti ve tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve işyerlerinin uzun süre kapalı kalacak olması sebebiyle meydana gelebilecek hırsızlık olaylarında artış meydana gelebileceği değerlendirilerek önleyici ek tedbirlerin alınması, halkımızın ihbar, istek ve şikâyetlerinin değerlendirilmesinde ve takibinde gerekli hassasiyetin gösterilerek, toplum desteğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların yapılması, çocuklar ile ilgili kayıp müracaatı veya kayıp bilgisi alınması durumunda gerekli işlemlerin ivedilikle yerine getirilmesi istendi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri