Doğru Yol Partisi (DYP) Muş İl Başkanı Mehmet Emin Şimşek, 2006 yılının Kasım ayı içerisinde kesinlikle seçim olacağını belirterek, Doğru Yol Partisi’nin barajı aşamama gibi bir korkusunun olmadığını söyledi. 

Doğru Yol Partisi Muş İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya gelen M. Emin Şimşek, Kasım ayı içerisinde mutlaka seçim olacağını belirterek; “Temmuz ayı içerisinde erken seçim tarihi mutlaka açıklanır. Bunu herkes istiyor. Bizim Barajda kalma gibi bir korkumuz yok” dedi.

Partililere hitaben konuşma yapan Şimşek, “ Hepimiz kardeşiz. Bizde herkes eşit. Aşiretçilik, adamcılık yok. Parti hepimizin ortak yeri. Parti yönetimi olarak buraya her zaman gelip oturmalısınız. Bizim her zaman birbirimize ihtiyacımız var. Birbirimizin fikirlerine muhtacız. Beraber hareket etmeliyiz. Sizler olmasanız parti olmaz” diye konuştu.

Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın Muş’ta miting yapmak istediğini anlatan Şimşek, “Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ağar, Haziran ayı içerisinde Muş’ta bir miting yapmak istediğini söyledi. Burada miting yapmak için sizlerin de görüşünüze başvurmamı istedi” şeklinde konuştu. 

Parti binasında, parti teşkilatı ve üyelerinin istemiyle oylamaya giden mitingin, Eylül ayı içerisinde yapılmasına karar verilirken, parti teşkilat toplantısının 1 Temmuz’da yapılmasını kararlaştırdı. Haber: Emrullah Özbey NULL