Skip to main content

Duygular samimi mutluluk sahici

Muş Haber Fotoğrafı

Biz, o minicik ama büyük karmaşanın içinde insanın gözünü ve gönlünü alan parlak ışığı dün gördük. Vali Çınar, kendisinden bilgisayar isteyen küçük Melek’in talebine kaygısız kalmayarak, bir Vali’den çok baba yönünü ortaya koydu. Bir babanın öz evladına aldığı hediyenin huzur ve mutluluğuydu yüzlere yansıyan.

Vali Ali Çınar, önceki gün bir ziyaret esnasında kendisinden bilgisayar talebinde bulunan küçük Melek’in talebini yerine getirdi. SODES projesi kapsamında yürütülen “Sessiz Yürekler Üretim Atölyesi” projesi ile ilgili bilgi almak için İşitme Engelliler Derneğini ziyaret eden Vali Ali Çınar, burada küçük Melek’in talebi ile karşılaşmıştı. Vali Çınar’dan bilgisayar talep eden küçük Melek’in isteği ertesi gün hemen yerine getirildi.
Küçük Melek’i dün makamına davet eden Vali Çınar, sözünü tuttu ve Melek’in bilgisayarını hediye etti. Mutluluğu gözlerinden okunan Melek, kendi işaret dilinde Vali Ali Çınar’a “seni çok seviyorum.”dedi.
Küçük Melek’e bilgisayarını hediye ettikten sonra gazetecilere açıklamada bulunan Vali Çınar, “Kurumlarımızı ziyaret, sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret kapsamında İşitme Engelliler Derneğini önceki gün ziyaret ettik. Hem burada yürütülen SODES projesi ile ilgili bilgi aldık, hem de dernek üyelerini dinleme şansımız oldu. Burada bu küçük kardeşimizin bizden bir bilgisayar talebi oldu. Biz de imkânlar ölçüsünde bu talebi karşılayacağımızı ifade ettik. Bugün de hemen valiliğimiz imkânları ile bu yavrumuza istediği bilgisayarı alıp, teslim ettik. Ben işitime engelliler derneğimizin çalışmalarından dolayı dernek üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Gayretli çalışıyorlar.”dedi.
Devletin engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Vali Çınar, “Devletimiz tüm engelli derneklerine ve ailelerine gerekli yardım ve desteği zaten hem yasal olarak hem de mali olarak sunuyor. Biz de valilik olarak devletimizin bu sunmuş olduğu imkânları burada halkımıza ulaştırma noktasında çaba sarf ediyoruz. Bu çerçevede tüm hizmetlerimizi en iyi şekilde yürütüyoruz. Bütün vatandaşlarımızın devletten aldığı hizmetlerin en iyi şekilde olması için de gayret sarf ediyoruz. Bugün, bu çocuğumuza bu bilgisayarı verdikten sonra gözlerindeki mutluluğu görmek, gerçekten çok önemli… İnşallah bu mutluluğu hayatının her alanında en güzel şekliyle devam eder.”diye konuştu.
Bir gazetecinin, Muş’ta yapılması planlanan işitme engelliler okulunun yapımının ne aşamada olduğu yönündeki soruyu da cevaplandıran Çınar, “İlimizde tüm engellilerimizin eğitim ihtiyacına yönelik olarak bir okul yapılabilmesi için gerekli arsa teminini yaptık. Bu yıl içerisinde 2013 yılı yatırım programına teklif edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığımızda bu teklifimizi eğer uygun görürse önümüzdeki yıllar içerisinde İşitme Engellilerin de içerisinde yer alacağı okulun yapımı tamamlanmış olacak.”şeklinde konuştu.

 Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…

Haber ve İçerik Etiketleri

etiketler ile ilgi alanına giren haberlere daha kolay ulaşabilirsin..

Haber Kategorileri

haberleri kategori bazında gruplandırarak aradığın içeriğe daha kolay ulaşabilirsin.