Skip to main content

Durak yerlerine park eden araçlar ulaşımı aksatıyor

Muş Haber Fotoğrafı

Toplu taşıma sürücüleri, kendileri için ayrılan duraklara araçların park etmeleri nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirttiler. Özellikle kış mevsiminde bazen yolcuları durakta indirmek için neredeyse yolun ortasında durmak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Şoförlerin park yerleri olmasına rağmen duraklarına park ettiklerini söyleyen minibüs şoförleri bu durumun ulaşımda aksaklıklara yol açtığını söylüyorlar. Bu konuda açıklama yapan S.S. 55 Nolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı İnan Karakaya, çok büyük bir sorumluluk alarak can taşıdıklarını belirterek; Yıllardır Muş’ta minibüsçülük sektörünün içindeyim şu an geldiğimiz noktada günde binlerce kişi toplu ulaşım araçlarını kullanıyor. Her işte olduğu gibi bu işin de kendine göre zor yanları var ama güzel yanları da var. Bu işin en güzel tarafı insanları bir yerlere ulaştırmak diyebilirim. İnsanlar bizlere güveniyor araçlarımıza biniyor. Bizde onları, araçlarımızın gittiği mevcut yönlere doğru gidecekleri yerlere ulaştırıyoruz. Bu anlamda çok kutsal bir iş yapıyoruz diyebilirim. Bu işin zorlu tarafları da var tabi günde yüzlerce kişiyle muhatap oluyoruz tabi bu işimizin bir parçası ama bir başka meselede duraklarımıza park eden araçlar. Duraklarımıza park eden araçlar nedeniyle biz duraklara girip çıkmakta büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Duraklara giremediğimiz zaman neredeyse yolun ortasında durmak zorunda kalıyoruz. Bu durum hem trafiğin aksamasına neden oluyor hem de yolcuların neredeyse yolun ortasında inip binmesine neden oluyor, buda yolcuların can güvenliği açısından tehlike oluşturuyor. Öte yandan neredeyse yolun ortasında durmamız her an trafik kazalarına sebebiyet verebileceği için hem bizim hem yolcularımız açısından hem de normal seyrinde devam eden diğer araçlar açısından can ve mal güvenliği tehlikesi oluşturuyor. Bunun için sürücülerden ricamız araçlarını park ederken park ettikleri yerlerin minibüs durakları olmamasına dikkat etmeleridir. şeklinde konuştu.

Hem duraklara park eden araçların hem de kapalı durakların olmaması yolcular açısından büyük sıkıntılar yarattığını ifade eden vatandaşlardan Mücahit Vural ise, Muş’ta yaşıyorum ama çoğu zaman durakların neresi olduğunu bilemiyorum çünkü çoğu yerde durak levhaları kırılmış ve maalesef yerine yenileri henüz takılmamış. Bir diğer mesele ise karda, kışta ya da yağmurlu havalarda duraklarda beklediğimiz araçlar gelene kadar sırılsıklam oluyoruz, bu açıdan yetkililerden ricamız kapalı duraklar yapmaları. Kapalı duraklar olunca yolcuların duracakları yerler belli olur araçlar da gelip durak önüne park etmez çünkü oranın minibüslere ait duraklar olduğunu görürler. Bu sebeple hem bizim hem de dolmuş şoförleri açısından büyük sıkıntı yaratan duraklara park eden araç sıkıntısı da çözülür. Çünkü araçların duraklara park etmelerinin sebebi çoğu zaman durak olduğunu bilmemeleridir. Başka şehirlere baktığımızda, kışın böyle sert geçtiği şehirlerin çoğunda kapalı durakların bile ötesine geçilmiş. Hemen yanı başımızda Erzurum’da mesela çoğu yerde yapılan duraklara kışın bekleyen yolcular üşümesin diye ısıtıcı takılmış içinde prizleri bile mevcut. Biz yıllardır burada az çok alıştık durakların yerini ama dışarıdan gelen birisi durak yerlerini bulamaz. Yetkililerden tek ricamız, bu konuda gerekli çalışmaları en kısa zamanda yapmalarıdır. ifadelerini kullandı.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri