Yaz sezonunda artan düğünlerde oluşturulan konvoylar kazaya davetiye çıkarıyor. Konvoylarda araçlara asılmak isteyen çocukların yarattığını tehlikelerin yanı sıra araçlardan dışarıya sarkan vatandaşlarında tehlike arz etmesi çevredekilerin tepkisine neden oldu.

Yetkililer, sayısı oldukça artan düğünler de büyük bir tehlikenin olduğunu belirttiler. Düğün konvoylarında araçların camından sarkan ve araçlara asılan çocukların, adeta kazalara davetiye çıkardıklarını söylediler. Emniyet Müdürlüğünün düğün konvoylarında tehlike arz edecek davranışlara karşı tedbir aldığı bildirilirken, vatandaşların sevinçlerini tehlikeli bir şekilde dışa vurmaya çalışmalarının üzücü olaylar ile sonuçlanabileceğini kaydettiler.

Düğün sayısının oldukça fazla olduğu bugünlerde konvoylardaki tehlikeli davranışların önüne geçilmesi için Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sürekli olarak vatandaşları ve sürücüleri uyardığı kaydedilirken, kazalara davetiye çıkaracak hareketlere son verilmesi için araç sürücülerine ceza uygulandığı ve vatandaşların tehlikeli davranışlara devam etmesi yönünde uyarılarda bulundukları ifade edildi. Öte yandan Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin araçtan sarkanlarla ilgili olarak araç sürücüsüne cezai müeyyidelerde bulunduğu bildirildi.

Konu ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden yapılan açıklamada, “araç konvoylarında alkollü araç kullanılmaması, araç camlarından sarkılmaması, kamyon ve kamyonet türü araçların kasalarında insan taşımacılığı yapılmaması, aşırı klakson ve korna çalınmaması ve yüksek sesle müzik yayını yapılarak çevrenin rahatsız edilmemesi ve diğer trafik kurallarına uyulması konusunda gerekli duyarlılığı ve hassasiyeti göstererek yaşanan sevinci üzüntüye dönüştürmemeleri konusunda dikkatli ve duyarlı hareket etmeleri hem yasal bir gereklilik, hem de vicdani bir sorumluluktur” denildi. Muş`un Sesi Gazetesi