Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, incelemelerde bulunmak üzere Muş’a geldi. Bitlis’ten karayolu ile bugün saat 18.30’da Muş’a gelen Ali Bardakoğlu, Muş Valisi İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret etti. Geceyi Muş’ta geçirdikten sonra yarın Kültür Merkezi’nde din görevlileri ile yapılacak olan toplantıya katılacak olan Bardakoğlu, Vali Özçimen’in makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen gezi programı ile sorunlar ve eksikliklerin giderildiğini söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr Ali Bardakoğlu, din hizmetinin birliğin ve huzurun kaynağı olduğunu söyledi. Bardakoğlu, “Din hizmetini Türkiye’de sorun kaynağı değil, sorunların çaresi olarak sunmaya çalışıyoruz. En ücra köşedeki din görevlilelirimizle bir araya gelmek için burudayız. Çünkü bu kılcal damarlar olmasa bizim Ankara’da düşündüklerimiz de hayata geçirilemez” diye konuştu. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, geceyi Muş’ta geçirdikten sonra yarın Muş Kültür Merkezi’nde din adamları ile yapılacak toplantıya katıldıktan sonra öğlen saatlerinde karayolu ile Bingöl’e geçecek. NULL