Muş Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Talip Devrim’e onursal başkanlık verildi. TSO Meclis Toplantısının gündeminde görüşülen ve 12 oyla kabul edilen Devrim, daha önce iki dönem MTSO Başkanlığı görevini yürüttü.

30 yıldır odaya hizmet veren ve son seçimlerde grubunda kazanamayan Talip Devrim’i Onursal Başkanlığa seçen Muş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı kararında, “1979 yılında oda meclisimize seçilen ve 24/01/2009 tarihine kadar oda meclis üyeliği, 1998-2001 ve 2004-2008 yılları arasında Yönetim kurulu Başkanlığı yapmış olan Talip DEVRİM’e 5174 sayılı kanunun 17/p maddesine göre (Oda çalışmalarına veya Türk ekonomik hayatına önemli hizmetler vermiş kimselere meclisin üye tam sayısının üçte ikisinin kararıyla şeref üyeliği vermek) onursal başkanlık verilmesine yapılan oylama sonucunda 12 kabul oy ile onursal başkanlık verilmesine karar verildi” denildi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Kurulu Meclis Başkanı Aydın Sosan’ın Başkanlığında, Başkan Yardımcısı, Selahattin Kandemir, Katip Üye Alican Doğan, Üye Şihmus Sinecem, Üye Abdurrahim Devrim, Üye Yadigar Korkmaz, Üye Ali karacan, Üye Osman Yüce, Üye Şerafettin Balcı, Üye Kerem Akdaş, Üye Erdal Koç ve Üye Murat Güresmer’den müteşekkil olarak 02.04.2009 tarihinde saat14:30‘ta Meclis Başkanının çağrısı üzerine, aylık olağan toplantısını yapmak üzere toplanıldı.
Toplantıya Üye Fatih Cengiz, Üye Salih Dalkaya, Üye Vasıp Polat, Üye Ebutalip Tuğal ve Atila Bilgin’in ise mazeretsiz olarak katılmadıkları bildirildi.

 Muşun Sesi Gazetesi