Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen 2. Ulusal Çocuk Resim Yarışmasında dereceye giren Aybüke Elif Sur adlı öğrenci ödülünü aldı.

Konu ile ilgili olarak Muş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Bakanlığımızca genç nesillerin resim üzerinden gıda güvenirliğine dair bilgi ve birikimlerini, beklenti ve hayallerini yaşatabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturmak ve kamuoyunda gıda güvenirliği ile ilgili farkındalıkları geliştirmek amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ve proje sponsor kuruluşumuz Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) İşbirliğinde ilkokul 2,3 ve 4. Sınıf öğrencileri için düzenlenen Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda- Ulusal Çocuk Resim yarışmasına ilimiz Merkez EKO İnşaat İlkokulu öğrencilerinden Aybüke Elif Sur yaptığı resim ile Türkiye genelinde ikinci olmuştur. Türkiye genelinde dereceye girmiş olmasından dolayı 07.02.2017 tarihinde İl Müdürlüğümüzde bir hediye teslim töreni gerçekleştirilmiştir denildi.

Gerçekleşen hediye teslim törenine, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Çolakoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Gündoğdu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sami Akan, Eko İnşaat Okul Müdürü Zahir Alme ile dereceye giren öğrencinin Öğretmeni ve velisi katıldı.

Türkiye çapında dereceye girerek Türkiye ikincisi olan İlimiz Merkez EKO İnşaat İlkokulu öğrencilerinden Aybüke Elif Sur’a bisiklet ödülü İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Çolakoğlu tarafından verildi. Çolakoğlu, Aybüke Elif Sur’u tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Düzenlenen program sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Muş Manşet Gazetesi