Necmettin Dede dün mazbatasını alarak yeni döneme başladı. 29 Mart Pazar günü yapılan seçimde sandık başına giden halkın takdiri ile yeniden Belediye Başkanı olarak seçilen Necmettin Dede, Seçim Kurulu Başkanı Hicran Süzer’den mazbatasını aldı.

Dün sabah saat 10.00’da Adliye binasına giden Necmettin Dede, burada da vatandaşların tebriklerini kabul etti. Seçim Müdürünü ziyaret eden Dede daha sonra mazbatasını almak üzere Seçim Kurulu Başkanının odasına gitti. Seçim Kurulu Başkanı Hicran Süzer’in odasına gelen Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi tebrik etti.

Demokrat bir ortamda yapılan seçimlerin kazasız, belasız geride kaldığını belirten Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, mazbatasını almaya gelen Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi tebrik ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Seçim Kurulu Başkanı Hicran Süzer’de Dede’yi tebrik ederek mazbatasını teslim etti.

Bürokraside atamaların kararname ile olduğunu belirten Dede, seçimlerde halkın sandıkta karar verdiğini söyledi. İkinci defa üst üste Belediye Başkanı seçilen Dede, halkın kendi kendine oy verdiğini ifade ederek, daha önce bir dönem görev yaptığını ve Muş halkına hizmet etmek için var olan bütün imkanları seferber ettiğini halkında bunu fark ettiğini ve bugün hizmete yani kendilerine oy verdiklerini söyledi.

37 bin 179 seçmenin bulunduğu Muş’ta Pazar günü yapılan seçimlerde kullanılan 27 bin 707 oyun 14 bin 5’ini alarak yeniden Belediye Başkanlığına seçilen ve dün mazbatasını Seçim Kurulu Başkanı Hicran Süzer’den aldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Necmettin Dede, halkın takdiri ile yeniden seçilmenin mutluluğu içerisinde olduğunu ifade ederek, yapılacak olan hizmetler ile halkın takdirine layık olmak için çaba sarf edeceğini söyledi.

Muş Belediye Başkanlığına daha önce iki dönem üst üste seçilen Necati Kalsın’dan sonra iki defa üst üste seçilen ikinci Belediye Başkanı olarak Necmettin Dede seçimlerden galip çıktı. 1973 yılında yapılan seçimlerde Milli Selamet Partisinin adayı olan Kalsın belediye başkanı seçildikten sonra 1977’de de yine aynı partiden Belediye Başkanı seçilerek üst üste ikinci kez seçilen ilk belediye başkanı olmuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi